בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות

גזענות נגד יהודים ברמלה 

קבלת פנים גזענית למשפחה יהודית שבאה להתיישב ברמלה * ראש העיר לשעבר תוקף בבוטות את התושבים היהודים "מביאים נורמות מיהודה ושומרון"

משפחה יהודית שעברה לפני כשבועיים לרמלה זכתה לקבלת פנים צורמת במיוחד מהתושבים הערבים המתגוררים בסמוך להם. בין היתר, צמיגי רכבם נוקבו פעמיים, ותושבים שברו את ידית דלת הכניסה לדירתם ותקעו מפתח שבור במנעול הדלת תוך השמעת צרחות ואיומים.

אב המשפחה הגיש תלונה במשטרה, שהביאה לפתיחה בחקירה נגד החשודים, אשר עוכבו לחקירה בתחנה העירונית ובסיומה שבו לביתם ונאסר עליהם ליצור קשר עם התושב. על פי עדי ראיה, בשעות הערב התגודדו סביב הבית השכנים הערבים, השמיעו שירים בשבח פלסטין וצעקו קריאות קשות כנגד היהודים במשך שעות ארוכות. בין השאר קראו: "אל תערבו משטרה", "בוא נתפוס את הדתייה הזאת, צאי מהבית נתפוס אותך" ו"שהיטלר ישרוף אתכם חבל שלא הפכו אתכם לסבון". היום הוגשה תלונה נוספת בגין האיומים.

ממנהלת שכונת עמישב בה התרחשו התקריות האלימות, נמסר כי: "לא יתכן שבמרכז הארץ, לעיני מצלמות, יאיימו על אזרחים ברצח והתוקפים ימשיכו את חייהם לצד המותקפים. אנחנו קוראים למשטרה ובתי המשפט לפעול בכל חומרת הדין מול האיומים ולבצע חיפוש נשק ואמל"ח באותם בתים של המאיימים כמו גם בכל רחבי רמלה ובעיקר בשכונת עמישב שהתושבים בה סובלים מירי זיקוקים ונשק חי, נסיעה פרועה וחתונות בלתי חוקיות שמתקיימות בין הבתים".

ראש עיריית רמלה לשעבר, יואל לביא, המתמודד לראשות העיר פעם נוספת תקף בחריפות ובבוטות בראיון לפודקסט "העיר שלי" של "ישראל היום" את חברי הגרעין התורני הפועל בעיר. "הם חשים שליחות ייחודית. הם קוראים לעצמם 'עמישב'. אני שנולדתי פה, לא שבתי לשום מקום. גדלתי פה, צמחתי פה. אני לא מבין את המינוח הזה 'עמי-שב'. הם מביאים איתם נורמות התנהגותיות מיהודה ושומרון. זה לא קל בעיר מעורבת. השכן שלך, הערבי, הוא שווה זכויות לך. תפסיקו עם האלימות שאתם מביאים מיהודה ושומרון. כתוצאה מכך רמת החיכוך היא יותר גבוהה", האשים לביא. הוא הביע התנגדות נחרצת לבניית שכונה דתית נוספת בעיר – שמתוכננת לקום. "זה צמוד לג'ואריש. ואתה אומר לעצמך "אתם לא מבינים שצריך להתרחק מלייצר חיכוך? אם אני אבחר לא אאשר את התוכנית הזו. יש מקומות אחרים מתאימים יותר שאפשר לבנות לחרדים".

נגישות