בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי > קהילה

מהפכה בבתי הספר

שיפוצים, פתיחת כיתות חדשות וכניסה ברגל ימין: החלה שנת הלימודים בבתי הספר של הקונגרס באור יהודה 

בתי הספר אורות, אור חנה, יעדים ואור מנחם באור יהודה עברו הקיץ מהפכה כתוצאה מהשקעה נרחבת של עיריית אור יהודה עם כיתות חדשות, מסלול ריצה חדש והרחבת החצר, טיפוח החצרות, התקנת מעלית והתאמת המבנים לפי חוקי הנגישות, עבודות בטיחות ושלל שדרוגים כחלק מההשקעה האדירה בבתי הספר לקראת פתיחת שנת הלימודים

בתי הספר של הקונגרס ורשת החינוך 'אור אבנר' בנשיאותו של מר לב לבייב, 'אורות' ו'אור חנה' לבנות ו'יעדים' ו'אור מנחם' לבנים עברו הקיץ מהפכה של ממש כחלק מההשקעה אדירה של עיריית אור יהודה שממשיכה בהפיכת בתי הספר למקומות מזמינים ואיכותיים בשנים האחרונות. ביום שישי האחרון נפתחה שנת הלימודים כמתוכנן. במהלך חודשי הקיץ השקיעה כאמור העירייה משאבים רבים בשיפוץ המבנים והרחיבה את מספר כיתות הלימוד עבור תלמידות ותלמידי בתי הספר. בסיור שהתקיים בתחילת השבוע בבתי הספר בהשתתפותם של ראש העיר ליאת שוחט, מנכ"ל קונגרס יהודי בוכרה העולמי הרב יהודה בלוי, רב הקהילה ושליח חב"ד הרב מנחם מענדל הכהן פרידמן מהנהלת המוסדות, מנהלת אגף החינוך דלילה אשכנזי ומנהלת מחלקת תחזוקת מוסדות חינוך וציבור טוני אדיב, יחד עם מנהלי האגפים בעירייה, הוצגו השינויים שבוצעו במסגרת שיפוצי הקיץ, הכיתות הנוספות וחדרי הספח שנבנו ושיפוץ חדרי מנהלה וחדרי המורים.

במהלך הביקור בבתי הספר חילקה ראש העיר שי צנוע לתלמידות ולתלמידי כיתות א', להם זו השנה ראשונה בבית הספר, תיק גב שישמש אותם לנשיאת ציוד אישי לסיורים וטיולים. כמו כן, קיבלו תלמידות ותלמידי כיתות ז' המתחילים שנה ראשונה בחטיבת הביניים, בקבוק מים רב פעמי ממותג.

בבית הספר אורות התקבלה המשלחת ע"י מנהלת בית הספר הגברת דבורי מלוב, המורות והתלמידות, בטקס מרגש בו נאמרו דברי הודיה, התלמידות שרו את המנון בית הספר, הרב מענדל תקע בשופר וראש העיר ליאת שוחט בירכה את הנוכחים בברכת שנה טובה ופורייה. 

המשלחת התארחה במשרדה של מנהלת ביה"ס אור חנה לאה אשכנזי, לאחר סיור במתחם הכיתות החדש בחצר, ביקור בכיתה ז' ומפגש עם התלמידות לדברי ברכה, הרמת כוסית לשנה החדשה ועדכונים לגבי בית הספר. מנהלת ביה"ס ציינה בדבריה את תחושת השותפות והידוק הקשרים עם אגף החינוך בעירייה והמענה המהיר לכל צורך שעולה.

בבתי הספר יעדים ואור מנחם הוצגו בפני המשלחת תוצרי השיפוץ הנרחב שבוצע במסגרת מבצע שיפוצי הקיץ. מגרש הספורט הוגדל ובו מסלול ריצה חדש, הוקצה שטח נרחב עבור גינה סביבתית בה יינטעו עצים ע"י התלמידים שיהיו אמונים על תחזוקת הגינה, הותקנה מעלית חדשה עבור תלמידים עם צרכים מיוחדים הזקוקים לנגישות לקומה השנייה במבנה ונבנו כיתות חדשות. מנהל בי"ס יעדים גיל יאיר, ומנהלת בי"ס אור מנחם ענבל רחימי, קיבלו את המכובדים וליוו אותם לכל אורך הסיור. לאחר הביקור בכיתות ומפגש עם התלמידים ותקיעת שופר ע"י הרב מענדל, הודו לראש העיר על ההשקעה הנרחבת בתלמידים ובבתי הספר.

לאחרונה נבחרו בתי הספר של הקונגרס 'אור חנה', ו-'יעדים' לבתי ספר מצטיינים מטעם משרד החינוך במהלך שנת הלימודים תשפ"ג בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בהישגים הערכיים-חברתיים נכללים בין השאר המדדים הבאים: שיעור הגיוס לצה"ל או לשירות אזרחי-לאומי, מניעת נשירת תלמידים וקליטת תלמידי החינוך המיוחד. בהישגים הלימודיים נכללים בין השאר המדדים של אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית ומידת השיפור בהשוואה להישגים בשנה הקודמת. בעקבות ההישג, מורי בתי הספר יזכו בגמול כספי.

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "אני גאה בהישגים של מערכת החינוך העירונית וזה לא מפתיע אותי שיובלים, אור חנה ויעדים נמצאים ברשימה המכובדת הזו של התיכונים המצטיינים. לצד השקעה רבה של משאבים, אני מבקרת בבתי הספר באופן תדיר ורואה את המחויבות של הצוותים החינוכיים לתלמידים. זה הרבה מעבר לציונים ולמספרים כי מה שניכר מהעבודה של הצוותים זו המחויבות לדרך ארץ ולערכים. אני מברכת בהזדמנות הזו את המנהלים, הצוותים והתלמידים".

נגישות