בס"ד

26.2.2024 | י"ז אדר א' התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > חדשות ראשי

המושב חוזר לירושלים

בימים האחרונים נסגרים הקצוות ונחצות המשוכות האחרונות לפני השקתו של המושב השנתי ה-23 של קונגרס יהודי בוכרה העולמי * המושב שהפך לאירוע החשוב ביותר בעדה מדי שנה יחזור למקום מושבו הקבוע עד לפני מגפת הקורונה לבירת ישראל ירושלים * הצוותים נערכים לאורחים מצמרת המדינה ומשלחות דיפלומטיות מחו"ל * כל הפרטים

התרגשות שיא נרשמת בימים אלו בקרב כל צמרת העדה הבוכרית בעולם כולו, לקראת האירוע המכונן של השנים האחרונות בעדה הבוכרית שייערך בעוד כחודשיים. אירוע המושב השנתי ה-23 של קונגרס יהודי בוכרה שמתקיים מדי שנה וידע להביא את הבשורות החשובות ביותר לעדה, יתקיים השנה כמתכונתו, בארץ ישראל. לראשונה מאז בוטל בעקבות מגפת הקורונה.

אירוע המושב השנתי של קונגרס יהודי בוכרה העולמי, שנוסד כבר בשנה הראשונה לכינונו של הקונגרס על ידי הנשיא מר לב לבייב, מתקיים מדי שנה בשנה ושואב אליו את כל צמרת העדה ואת צמרת מדינת ישראל, נציגי ציבור, רבנים, פעילים ואנשי רוח, כמו גם את חברי הנשיאות ובכירי העדה בכל תחומי העשייה הציבורית והקהילתית.

כזכור, בשנה שעברה נערך המושב השנתי לאחר הפסקה של שנתיים בעקבות מגפת הקורונה. המושב דאשתקד נערך באופן יוצא דופן בדובאי, הנסיכות המפרצית המפוארת והנוצצת. המושב הקודם נערך במתכונת מצומצמת ובזהירות יתר בעקבות הקורונה. האירוע יועד לאורחים שהם חברי נשיאות הקונגרס ורבני העדה. אורח הכבוד של הכנס היה נשיא הקונגרס מר לב לבייב. חברי הנשיאות בילו בצוותא בכל ימי המושב והחליטו יחד על המהלכים והאסטרטגיה של הקונגרס בשנה החולפת. בשנה זו הקונספט יהיה שונה מעצם העובדה שהמושב יתקיים במתכונתו הרגילה בירושלים, בירת ישראל. למושב יוזמנו בכירים בעשייה הציבורית ובמשק של מדינת ישראל שיבואו לחלוק כבוד לעדה הבוכרית ולעשייה הרבה של הקונגרס. כמו כן ישתתפו בכנס משלחות מכובדות של הקהילות הבוכריות בארה"ב, וינה, אוזבקיסטן, גרמניה ומוסקבה.

סמנכ"ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב משתף את 'מנורה' בהכנות הסופיות לאירוע הגדול: "אני ועוד צוותים שלמים של אנשי מקצוע ומפיקים מכל התחומים יושבים שעות רבות בשבועות האחרונים על מנת להכין ולבנות את האירוע המכובד והמשמעותי ביותר שנראה בשנים האחרונות. אם אירוע המושב השנתי הוא האירוע הגדול ביותר בשנה, אז האירוע בשנה זו יהיה האירוע הגדול והמשמעותי ביותר ביחס לשנים קודמות. כבר שבועות רבים שאנחנו עובדים במספר צוותים ששוקדים שעות רבות על הפקת האירוע הענק הזה. הציפיות שלנו ושל כל האורחים הם מאוד גבוהות ואני מקווה שבעזרת השם האירוע עצמו יתעלה על הציפיות ויפתיע את כלל האורחים והעדה" אומר ניאזוב.

 

#הכנות דיפלומטיות

במסגרת ההכנות הקדחתניות שנערכות בימים אלו בקונגרס, הגיעו השבוע סמנכ"לי הקונגרס הרב יוסי ניאזוב ועו"ד אדי מרדכייב לכנסת ישראל על מנת לסגור את הפינות האחרונות מול הגורמים הרלוונטיים בכל הקשור לאירוח המלכותי והממלכתי שמכינים בקונגרס לאורחים המיוחדים שיבואו למושב השנתי המתקרב ובא. נציגי הקונגרס נפגשו עם חברי כנסת ועם נציגים נוספים הממוקמים במשכן השוקק שרק לפני ימים קיבל לזרועותיו את 120 חברי הכנסת החדשים. הפגישות נסובו בעיקר סביב ציונם במושב השנתי של שני אירועים לאומיים מרכזיים במדינת ישראל הקשורים במישרין לעדה הבוכרית: 30 שנות יחסים דיפלומטיים עשירים ופוריים בין ישראל לאוזבקיסטן, כמו גם 165 שנה לעלייה הגדולה של יהודי בוכרה לארץ ישראל ולשכונת הבוכרים בירושלים. עו"ד אדי מרדכייב מוסר ל'מנורה' כי סבב הפגישות וההתייעצויות שקיימו חברי המשלחת במשכן הכנסת נחתם בהצלחה רבה והתוצאות עוד יפורסמו לקראת כינונו של המושב בחודש פברואר הקרוב.

נגישות