בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי

הענקת מגיני אנשי השנה 2024 לחברי הנשיאות

במהלך הביקור הנשיאותי בבאקו אזרבייג'ן וכחלק מהביקור של משלחת חברי הנשיאות בעיר, נועדו האורחים וחברי המשלחות ביום השני לביקור (רביעי) לטקס אנשי השנה 2024 אשר נערך במתחם החאן, את הטקס כיבד שגריר ישראל באזרבייג'ן ג'ורג' דיק, וכן אישי ציבור רבים ובהם חברי ממשלה בכירים ויועצי ראש הממשלה.

במהלך הענקת המגנים שנעשו ע"י האמן דוד גרשטיין אשר עיצב את המגן כמספר מגני דוד השזורים זה בזה ומתכתבת עם הסגנון המודרני, תוך רצון להתבונן על פעילות הקונגרס הפרוסה ברחבי העולם. אירוע משמעותי זה, המסכם מדי שנה את עבודתם של מנהיגי הקהילה ברחבי העולם מאז שנת 2000, מכיר בהישגים יוצאי דופן בתחומי פעילות חברתית שונים.

השנה, ההתמקדות הייתה במי שהייתה להם השפעה משמעותית על הפיתוח והתמיכה של קהילות יהודיות מחוץ לישראל.

הדמויות המוערכות הבאות זכו בקטגוריות שונות: יאן משה מארה"ב זכה להכרה כ"פילנתרופ השנה" על תרומותיו הנדיבות ותמיכתו בקהילות יהודיות, יוחנן (יורי) מוטייב מגרמניה זכה בתואר "מנהיג קהילה" על תפקידו בתחום חיזוק הקהילה היהודית. אולג אוסטייב מארה"ב קיבל פרס על "דיפלומטיה ציבורית", הפגין מאמצים בפיתוח יחסים בינלאומיים. יוסף חיימוב מארה"ב זכה בפרס "דמות ציבורית" על פעילותו החברתית והצדקה הפעילה. פרס הלב האציל התקבל לאחר מותו על ידי בניו של גבריאל קייקוב מארה"ב, רומן ובוריס, כהוקרה על תרומתו של אביהם, צלם מפורסם ומייסד Kaykov Media. בנוסף לכך, יורי קלנטריוב קיבל איש השנה על פועלו בקרב הקהילה הבוכרית באוזבקיסטן ועל מאמציו הרבים במהלך השנה לחיזוק הקשר בין הקהילות ברפובליקה.

הנסיעה לבאקו אינה מקרית, בעידן של אתגרים גלובליים, אזרבייג'ן ממשיכה להישאר אי של סובלנות וידידות, המאפיין היסטורית את היחסים בין העמים אזרבייג'ן והיהודים, כמו גם בין אזרבייג'ן לישראל. קונגרס זה הדגיש את החשיבות של שיתוף פעולה בינלאומי וחילופי תרבות, והפגין את כוחן של מסורות וערכים משותפים לקידום שלום והבנה בין העמים.

חברי הנשיאות נהנו במהלך הביקור בבאקו משלל האטרקציות בעיר. בין היתר הם ביקרו בעיירה המיוחדת קובה וביקרו במוזיאון היהודים המקומי, חבל ארץ שכיום מונה כמאתיים יהודיים ובשיאו הגיע לכ-4000 יהודיים. בנוסף, ביקרו חברי הנשיאות בהר האש ממנו יוצאת אש תמידית כתוצאה של גז טבעי וכן העיר העתיקה ומוקפת החומה של באקו המספקת חוויה ייחודית במינה.

נגישות