בס"ד

24.6.2024 | י"ח סיון התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי > קהילה

חזון התחנה המרכזית 

התקבל היתר הריסה ראשון למתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב 

התקדמות באחד הפרויקטים המתוכננים על שטח התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, שצפויה בסופו של דבר להפוך למתחם מגורים ומסחר ענק שיכלול למעלה מ-1,000 דירות חדשות. חברת לוינשטין דיווחה לבורסה כי קיבלה היתר הריסה ראשון במסגרת פרויקט שהיא מתכננת לבנות יחד עם חברת שיכון ובינוי על אחד מארבעת המתחמים בשטח התחנה. זאת לאחר שלתב"ע (תוכנית בניין עיר) שחלה על שטח התחנה לא הוגשו התנגדויות – ולכן היא צפויה לקבל בקרוב אישור מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב-יפו.

מדובר במתחם 1 – "מתחם בת שבע" – אחד מארבעה מתחמי איחוד וחלוקה שאושרו בתוכנית התחנה המרכזית הישנה בפברואר 2020, ושמכוחם ניתן לאשר תוכניות מפורטות בסמכות ועדה מקומית. על פי התב"ע, ניתן יהיה לבנות במתחם 1 כ-600 דירות וכ-60 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה. עם אישור התוכנית, יוסרו המגבלות להוצאת היתרי בנייה במתחם.

תוכנית התחנה המרכזית הישנה אושרה למתן תוקף בפברואר 2020 והיא כוללת בנייה של כ-1,333 דירות, כאשר 138 יחידות דיור מיועדות להשכרה ארוכת טווח. בנוסף, התוכנית כוללת כ-150 אלף מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה ומשרדים, לצד שטחי ציבור נרחבים בארבעה מתחמים נפרדים. ההחלטה לאפשר לחלק מהדירות לשמש דיור להשכרה ארוכת טווח התקבלה באמצע 2109, אז נקבע כי כ-30% מכלל הדירות יוגדרו "דיור מיוחד", כלומר דיור בהשכרה ארוכת טווח, דיור מוגן, או מעונות סטודנטים. השינוי בוצע על רקע הצורך הגובר בדיור בהשכרה ארוכת טווח בעיר.

לדברי תמיר כהן, מנכ"ל שיכון ובינוי, "ההתחדשות במתחם צפויה להפוך אותו לאחד ממרכזי המע"ר (מרכז עסקים ראשי) המתקדמים, הכוללים מסחר, מגורים ומשרדים, וזאת כחלק מהמגמה לפיתוח והתחדשות דרום העיר והמשך פיתוח רצף אזור התעסוקה המטרופוליני של העיר תל אביב-יפו. המתחם החדש מתוכנן כך שיאפשר לזוגות צעירים, משפרי דיור והגיל השלישי ליהנות ממגורים המשולבים במקומות תעסוקה, פנאי, קולינריה ועוד. מרכזי הערים הוותיקות, דוגמת תל אביב וירושלים, לא תוכננו בראשיתן לכלול גם מגורים, אך העדפות בטעם הרוכשים הביאו לשינוי תכנוני והיום אנחנו רואים יותר מתחמים מעורבי שימושים"

נגישות