בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי

יחד 365

קמפיין יחד 365 יוצא לדרך בחמישה מסלולים מוגדרים ומותאמים לרוח התקופה * מדובר בתקצוב של 12 מיליון ₪ לצרכי הקהילה ואתם לוקחים חלק פעיל מאוד במיזם החשוב * איך? כל הפרטים בכתבה הבאה

השנה וכמדי שנה, נערך קונגרס יהודי בוכרה העולמי ל'קמחא דפסחא' בצל מלחמת 'חרבות ברזל' והצורך לסייע למשפחות שפונו מבתיהם ונקלעו לקשיים לאחר שלא עבדו במשך חצי שנה, מה שמעניק מימד חשיבות חדש למבצע השנתי של הקונגרס והצורך להתעדכן ולשתף את הקהילה בתרומה הכספית.

מנכ"ל קונגרס יהודי בוכרה, הרב יהודה בלוי כינס ביום שני השבוע בבית הקונגרס את נבחרי הציבור מרחבי הארץ במטרה להכריז על הירתמות הקהילות לקמפיין שמוערך בכ-12 מיליון שקלים. 

המשימה ברורה: על מנת להיות שותף במסלול הקהילתי, כלומר לגבות כספים מהקהילה ובתמורה לכך להכפיל את הסכום באמצעות הקונגרס בנשיאות מר לוי לבייב, יש צורך להקים צוות של שלושה נבחרי ציבור. זה יכול להיות רב בית כנסת או נציגת מועדון, נבחר ציבור, גבאי או רכז מקומי. כדי להבטיח בכך שכל תרומה תשמש עבור הנצרכים ולא פחות מכך, כל חברי הקהילה יהיו קשובים ושותפים למיזם. הפרויקט יהיה במתכונת שקל כנגד שקל, כלומר כל סכום שהקהילה תאסוף, הקונגרס יכפיל את הסכום למען אותה הקהילה. בכך ניתן יהיה להגביר את המודעות גם למשפחות החלשות שיכול מאוד להיות שגרות באותו הרחוב שלנו או בבניין המשותף ואפילו ממש לידנו באותה הקומה.

על מנת להבטיח את הצלחת הקמפיין תכננו צוות הקונגרס מערך טלפוני אשר מיועד להכיל את כמות האנשים שרוצים לתרום ולהיות שותפים למיזם וכן את המבקשים סיוע כספי חייגו למספר (החל מיום רביעי ה- 03.04.24) *6355

מנגנון חלוקת הסיוע הוגדר בצורה ברורה והוגנת: רק מי שבאמת מתמודד עם קושי כלכלי יכול לסמוך על תמיכה, ללא כל התחייבות כספית מצידם. זה לא רק עניין של נדיבות, אלא גם עמידה עקרונית נגד עוולות. כל סטייה מהמסלול הזה תיחשב כבגידה באמון וגזל של כספי ציבור. שקיפות והגינות הן בלב ליבו של פרויקט 'קמחא דפסחא' שבו חלוקת הכספים מבוקרת בקפידה על מנת להבטיח שהסיוע יגיע לנזקקים באמת. ועדות רווחה מקומיות הבקיאות בנסיבות של כל משפחה מבטיחות שהתמיכה מופנית על פי פרטים מדויקים ביותר.

במסגרת החובות לרשם הארגונים הציבוריים (עמותות), נשללת בהחלט אפשרות של ניגוד עניינים: חברי הוועדה אינם יכולים להפנות משאבים לקרוביהם מדרגה ראשונה. כלל זה שומר על שלמותו של הפרויקט, והפרה של עקרונות אלו תגרום לפסילה מיידית. במקרים חריגים, כאשר יש צורך בסיוע לקרוב משפחה, נדרש אישור מיוחד ממנכ"ל הקונגרס, תוך שימת דגש על קפדנות ואחריות בקבלת ההחלטות.

כל התהליכים ושיתופי הפעולה חייבים להיות מתועדים בבירור בהתאם לתקנות, כדי להבטיח אחריות מלאה ושקיפות. גישה זו מתחזקת בהנפקת כרטיסי סיוע באמצעות רכזים, אשר מוסרים אותם באופן אישי לנצרכים, דבר המוסיף אחריות אישית ומבטיח את שלמות הכוונות.

לכל שאלה או קושי טכני ניתן לפנות גם למספר הטלפון: 03-633-0548

 

הדאגה של הקונגרס אינה מוגבלת רק לחלוקת כספים, זה משתרע על קשר מתמיד עם המשפחות. באמצעות שיחות טלפון והודעות טקסט, הקונגרס מבטיח שכל משפחה תקבל את הסיוע המובטח, תוך שהוא דורש מהרכזים לספק דיווח מפורט על חלוקת המשאבים.

גובה הסיוע מותאם בקפידה לצרכים שונים: מ-250 ש"ח ליחיד ועד 1,000 ש"ח למשפחות עם ארבעה ילדים ומעלה. במקרים מעבר לשגרה, לרכזים יש זכות לבקש סיוע נוסף, המגיע עד 1,500 ₪ ואף 2,000 ₪ למצבים קשים במיוחד ובכך להבטיח גמישות ותשומת לב לצרכי הפרט.

חלק חשוב בתהליך הוא הזנה מדויקת של נתונים למערכת המקוונת, שתתחיל ב-27 במרץ ותימשך עד ה-15 באפריל 2024 ז' בניסן תשפ"ד. תאריך זה הוא מועד אחרון לכל משתתפי הפרויקט, תוך שימת דגש על הקפדה וארגון של נהלים.

במהלך השבועות האחרונים נציגי השטח של הקונגרס עבדו מסביב לשעון למען חברי ומשפחות הקהילה היהודית הבוכרית בישראל. הם עשו מעל ומעבר כדי שההיערכויות לחג יתבצעו בצורה שמחה וכשרה במיוחד. השנה, במסגרת המלחמה ולאור המתיחות הביטחונית בצפון ובדרום, הסיוע שלנו למשפחות נזקקות חשוב במיוחד. זכרו זאת, כל מי שיכול ורוצה לעזור לקהילה. כי רק כך, 'קמחא דפסחא' נשאר לא רק כביטוי ארמי מהעבר, אלא גם סמל חי לאופן שבו תשומת לב ודאגה לנזקקים מחזקים את יסודות הקהילה, הופכים חסד ותמיכה למעשים אמיתיים.

נגישות