בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי

יחד בנתינה!

לקראת חג הפסח הקרב ובא יוצא הקונגרס בקמפיין החסד השנתי למען העדה הבוכרית בישראל ומשפחות האברכים ובני התורה השיטה המוכרת והמוצלחת משנים קודמות בה הקונגרס נרתם לשלם סכום דומה לסכום שנתרם מהקהילה במפגן אחדות קהילתית יוצא דופן הקמפיין יוצא לדרך וההתרגשות בשיאה

לאחר סיכומה של עונת פעילות עמוסה וגדושה, במשרדי הקונגרס כבר עסוקים בקדחתנות בפרויקט הגדול הבא. 'יחד 365' קמפיין החסד והעזרה שמשיק הקונגרס בפעם הרביעית ברצף יוצא לדרך! 

עובדי הקונגרס נכנסים ויוצאים מפגישות וישיבות צוות ארוכות המתקיימות כהכנה לקמפיין השנתי של גיוס המונים לטובת פעילותה הענפה של מחלקת הרווחה בקונגרס ולקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה. אין בוכרי אחד שלא זוכר את ההצלחה האדירה של הקמפיין בשנה שעבר. סכום מפואר של כעשרה מיליון שקלים גויס מהציבור למען משפחות מהעדה הנמצאות במצוקה וחוסר. כמידי שנה, גם בשנה זו הקמפיין מלווה מקרוב על ידי נשיא הקונגרס מר לב לבייב, שאף ישווה כל תרומה בסכום זהה מידו הפתוחה והרחבה. בכוח האחדות המופלאה שהפגינה העדה בשנה שעברה, ניתן היה לאפשר לכל משפחה ומשפחה מבני העדה הבוכרית, לחגוג את החג בחירות ובשמחה כשדבר לא חסר להם בבית. החל מלבושים מהודרים לחג וכלה במזון עשיר.

מעבר לחג עצמו, הכספים שנאספו הופנו לטובת תמיכה במשפחות במצוקה לאורך כל השנה כולה. לצערנו, ישנן משפחות רבות מהעדה שנמצאות במצב כלכלי לא פשוט, עד למצב של חוסר בסיסי ביותר במזון, ביגוד, בריאות ועוד. היו אלו ימים של התעוררות ואחדות שלא נראו מזה תקופה ארוכה בעדה. כאמור, בימים אלו עובדים במרץ על השקתו הקרובה של הקמפיין לשנה זו. לפי דבריהם של הצוותים האמונים על הקמפיין, שינוהל גם השנה על ידי חברת צ'ארידי המתמחה בניהול קמפיינים מסוג זה, צפויה היענות גדולה יותר של תורמים בשנה זו, כך שעוד מבני העדה יזכו להיות חלק במצווה הגדולה והחשובה של מתן צדקה וחסד למשפחות הזקוקות לכך. 

 

מאז שהתחלנו את ההכנות לקמפיין, התחלנו לעבוד עם כל הנציגים והרכזים של הקהילות. כמו כן יצרנו קשר עם גבאי בתי כנסת ואנשים משפיעים בקהילה בריכוזי העדה הבוכרית כגון רמלה, אור יהודה, לוד, ירושלים, תל אביב ועוד. הצגנו להם את הקמפיין ואת המטרה שלו וראינו התלהבות גדולה מצד מנהיגי הקהילות. אני חייב לומר שהאנשים איתם שוחחתי פשוט התגייסו באופן מיידי והתלהבו מהאפשרות לתת מעצמם למען הנזקקים מתוך הקהילה שלנו. כולם זוכרים היטב את התחושה המיוחדת שאפפה את הקהילה בשנה שעברה. את רוממות הרוח והאחדות שבסופו של דבר תורגמו לאוכל ובגדים למשפחות במצוקה. בכל הפגישות שאליהן באנו, מדימונה ועד תל אביב. כולם הבטיחו לסייע ולהשתתף בפרויקט הזה. בכל מקום התקבלנו בהתלהבות רבה ופגשנו אנשים שנכונים למשימה החשובה הזו. אנשים רבים ביקשו לקחת על עצמם יעד אישי לגיוס ובכך להיות חלק משמעותי יותר בקמפיין ולזכות במצווה גדולה וחשובה זו. 

מצד שני, ככל שהקמפיין מתקרב לצאת לפועל, אנחנו מתחילים לקבל עוד ועוד פניות מהשטח של משפחות נוספות שנמצאות במצוקה לקראת החג. אנשים שאני מכיר באופן אישי, והתביישו לפנות אלי עשו זאת בכל זאת לאחר שראו את ההתגייסות הלבבית והיפה הזו בקרב בני הקהילה. התחושה היא שהמשפחות הללו ממש בונות על הצלחת הקמפיין. המשפחות פונות אלינו ל'קו החם' שהוקם למען הקמפיין. ל'קו החם' יכולים לפנות אלו הזקוקים לעזרה לצורך החג, או אלו שמעוניינים לתרום למען המשפחות הללו.

פותחים את הלב!

תורמים עבור היתומים והאלמנות החלשים והנזקקים בארץ ישראל

לתרומות לחצו כאן 

נגישות