בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות

לב לבייב: "יש לנו סיכוי ראשון בישראל שיהיה לנו ראש עיר בוכרי"

הסחף האדיר נמשך: המועמד לראשות העיר רמלה אברהם דז'ורייב ממשיך לזכות לתמיכה רחבה מתושבי העיר, כשהפעם הצטרף אליו שר החינוך יואב קיש: "אברהם הוא נכס גדול לעיר עם המון ניסיון ויכולות, בתחום החינוך אני אהיה לשירותו והעיר תצליח" * מר לב לבייב פנה לבני הקהילה ברמלה: "צריכים מנהיג עם דם צעיר, שמוכן לעבוד קשה" * לאחר שהצליח לאחד את כל המפלגות של בני הקהילה ברמלה, דז'ורייב הכריז שגם עו"ד אבנר חלדרוב – יו"ר סיעת אחדות, תומך בו * עיתון 'מנורה' שוחח עם אברהם דז'ורייב ממפקדת פיקוד צפון, לאחר שעם פרוץ המלחמה גויס למילואים כקצין בדרגת רב סרן. 

בתחילת אוגוסט התבשרנו על כך שאברהם דז'ורייב, יו"ר תנועת עולמ"י בחמש השנים האחרונות וסגן ראש עיריית רמלה החרוץ, החליט להתמודד לראשות העיר לאחר 10 שנות עשייה פורייה בזירה המקצועית והפוליטית בעיריית רמלה. 

דז'ורייב הקים יחד עם שותפו שמואל בן מרדכי את סיעת 'הרמלאים', איחד את הקהילה, חיבר אליו נציגים של קהילות אחרות, מנהל קמפיין בחירות מצוין וזוכה לתמיכה רחבה ביותר בקרב בני הקהילה ותושבי העיר. 

שבוע חג הסוכות היה סמלי במיוחד במאמץ האחדות, כאשר החל עם הודעת התמיכה של יו"ר סיעת אחדות עו"ד אבנר חלדרוב והמשיך בשיא מרגש במיוחד, תמיכתו של נשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי מר לב לבייב ובכיר הליכוד, שר החינוך יואב קיש. 

נשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי מר לב לבייב, פנה בסרטון תמיכה לבני הקהילה ושיתף אותם שלדעתו יש כאן הזדמנות היסטורית, כשלראשונה יש סיכוי טוב שבן הקהילה הבוכרית ייבחר לראשות עיר בישראל: "כל תושבי רמלה, צריכים מנהיג עם דם צעיר, שמוכן לעבוד קשה. הוא רוצה לטפס בסולם הפוליטי, הוא רוצה להוכיח לכולם שהוא כן ראוי להנהיג את העיר".

מר לבייב הבטיח שידאג לוודא תמיד שטובת הציבור תהיה אצלו בעדיפות עליונה ופנה גם לשאר התושבים: "לא רק אתם תצביעו בשבילו, תעשו מאמצים שגם אחרים ילכו ויצביעו בשבילו" ביקש נשיא הקונגרס.

יחד עם לבייב, גם שר החינוך פנה לתושבי רמלה והצהיר: "יש לכם נציג מצוין לראש העיר, מוזמנים כולם להצביע לרשימת 'הרמלאים' בראשות אברהם דז'ורייב. יהיה לכם נכס גדול עם המון ניסיון ויכולות, בטח בחינוך אני אהיה לשירותו והעיר תצליח".

מדובר בתמיכה דרמטית, כיוון שהשר קיש בחר לתמוך בדז'ורייב ולא בנציג הליכוד בעיר מיכאל וידל, וזו אמירה בעלת משקל רב שמשנה את תמונת הבחירות בעיר.

יחד עם זאת, תושבים רבים שמחים על הקשר החברי הקיים בין דז'ורייב ושר החינוך, בתקווה שכאשר ייבחר לראשות העיר, הוא יוכל לשפר היבטים רבים בתחום החינוך ובתחומים אחרים.

בשביל להבין את גודל ההישג, אנחנו חייבים לחזור למערכת הבחירות בשנת 2018, בה היו מפלגות רבות שייצגו את בני הקהילה, כשבסיומן נבחרו 4 חברי מועצה בוכרים: יו"ר תנועת עולמ"י אברהם דז'ורייב, יו"ר דור חדש רונן מושייב, יו"ר ישראל ביתנו מיכאל מיכאלוב ומספר 2 ברשימת הליכוד עו"ד יעל אגמי.

כיום, מתוך ארבעת 4 חברי מועצה הללו, רק אברהם דז'ורייב ממשיך להתמודד בבחירות הקרובות. כמו כן, היו מפלגות וגורמים פוליטיים נוספים שכיום כולם תומכים בדז'ורייב ובסיעת 'הרמלאים' ומבינים את גודל השעה: יו"ר סיעת אחדות עו"ד אבנר חלדרוב, יו"ר סיעת יש תקווה רפאל קורייב, יו"ר סיעת תקווה לרמלה אליאס יגודייב ופעיל קהילתי מרכזי, עוזר ראש העיר דאז – שמואל בן מרדכי. 

שוחחנו עם אברהם דז'ורייב ממפקדת פיקוד צפון, בה הוא משמש בימים קשים אלה כקצין בדרגת רב סרן במילואים: "הוקפצתי למלחמה היישר מההכנות לחג. ליבי עם משפחות הנופלים ואני שולח איחולי החלמה למאות הפצועים. בימים אלה כולנו צריכים להשאיר את המחלוקות מאחור ולהתאחד!

אני מבקש להודות מקרב לב לנשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי מר לב לבייב, לחברי, שר החינוך יואב קיש, לשותפנו החדש והחשוב למאמץ האחדות החשוב עו"ד אבנר חלדרוב ולשותפים רבים נוספים ששותפים למאמץ האחדות מזה מספר שנים. אין יותר סמלי מכך שכל הבשורות האלה החלו בחג הסוכות, נותר עד הבחירות קצת יותר משבועיים, אני בטוח שהאנרגיות האדירות של אחדות ותמיכה יחלחלו לכל בני הקהילה והם יצאו להצביע בהמוניהם. בהזדמנות זו אבקש מבני הקהילה לא ליפול בפח של מידע כוזב שמופץ ועוד יופץ בימי הבחירות האחרונים, להיות חדורי מטרה ולא לתת לשום דבר להסיט אתכם ואת המחויבות שלכם. ביחד ננצח!"

נגישות