ספר תורה חדש הוכנס השבוע לבית הכנסת אוהל שמעון ברחובות בתרומתו של חבר הכנסת לשעבר ויו”ר אגודת ידידי הקונגרס מר אמנון כהן שיחי’ * במעמד הכנסה השתתפו רבנים אישי ציבור ונציגי קונגרס יהודי בוכרה שבאו להשתתף בשמחה של מצווה לכבודה של תורה

ביום ראשון השבוע, התכנסו משפחתו וידידיו של חבר הכנסת לשעבר מר אמנון כהן שיחי’ בבית הכנסת ‘אהל שמעון’ ברחובות לחגיגה גדולה ושמחה לכבודו של ספר תורה חדש שנכנס להיכל הקודש בתרומתו של מר כהן ורעייתו פנינה תחי’. הספר הוכנס לזכותה של הגב’ פנינה נקדם בת רינה חיה שתחיה לאורך ימים ושנים טובות ובריאות.

את מעמד הכנסת ספר התורה כיבדו בנוכחותם רבני העדה בראשות רבה הראשי של העדה, הרב בנציון רבין שליט”א, הרב שלמה רבין שליט”א, נשיא איגוד הרבנים ואב”ד העדה הבוכרית בארה”ב וקנדה. הרב המקובל שמעון בוסו שליט”א ורבנים נוספים. את האירוע כיבדו בנוכחותם אישי ציבור וידידיו של מר כהן מפעילותו הציבורית רבת השנים. יו”ר ש”ס, הרב אריה מכלוף דרעי כיבד את המעמד בנוכחותו ורקד בהתלהבות עם ספר התורה. ראש העיר רחובות מר רחמים מלול, וסגו מר אבנר אקוע, סגן ראש העיר רמלה מר אברהם דז’ורייב מר יעקב מושיחוב והמוזיקאי מני חן ונוספים.

לאחר סיום כתיבת האותיות, הושלמה כתיבת הספר והוא הובל ברחובה של עיר אחר כבוד, שמחה וריקוד, אל עבר היכל ספרי התורה בבית הכנסת כשהספרים הוותיקים המונחים בהיכל יצאו לקראתו בשירה וריקודים. לאחר השלמת ההקפות והריקודים כנהוג מימי קדם, התיישבו הקהל לסעודת מצווה מפוארת שהתקיימה באולם סמוך. שם גם זכו הנוכחים לשמוע סיום מסכת לעילוי נשמת אביו של מר כהן נוריאל הכהן בן חפצי ואלעזר ז”ל.

מה גדול ושמח היה המעמד לכבודה של תורה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.