בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > קהילה

לקראת המושב השנתי ה-24

"מצד אחד ארגון והיערכות של ימי הצילום וההפקה, מצד שני רגישות עצומה למשפחות ולמה שהן עוברות"

לקראת הכנס המרגש והייחודי של העדה הבוכרית, המושב השנתי ה-24, נערכו בימים האחרונים בקונגרס להגעתם של חברי נשיאות קונגרס יהודי בוכרה מרחבי העולם לשבוע נשיאותי, שגולת הכותרת שלו הוא המושב השנתי, אירוע מרגש המתרחש בפעם הראשונה בצל המלחמה ויחד איתה תחושת האחדות והשייכות בעם ישראל לארץ ישראל.

השנה, הנושא המרכזי של המושב יהיה 'מחזקים ומתחזקים' הוא יכלול את הנצחתם של הנופלים והנרצחים, חיזוק רוחם של הפצועים והלוחמים וקריאה להשבתם והזדהות עם משפחות החטופים.

"השנה באופן ספציפי, בעקבות המצב והתוכן של האירוע, תפקיד המפיקה מתחלק לשניים. מצד אחד ארגון והיערכות של ימי הצילום וההפקה, ומצד שני רגישות עצומה למשפחות ולמה שהן עוברות. אלו היו ימים של רכבת הרים של רגשות, רגע אחד של צחוק ורגע אחר של בכי. הכל מסתכם לחיבוק ענק למשפחות והודיה על הזכות להכיר ולהנציח את הנופלים". תיארה מפיקת התוכן של האירוע שיר לאובל.

על פי המתוכנן, בשבוע של המושב השנתי, חברי הנשיאות עתידים לבקר בבסיס צה"לי בדרום, להכיר מקרוב את החיילים שעושים לילות כימים למען עם ישראל וכן סיור בכפר עזה שנפגע ונחרב בשביעי באוקטובר.

 כאמור, המושב השנתי עתיד להתקיים בצל המלחמה ובהשתתפות אורחי כבוד מצמרת המדינה ומשלחות דיפלומטיות מרחבי העולם. כמו כן, ישתתפו בכנס משלחות מכובדות של הקהילות הבוכריות בארה"ב, וינה, אוזבקיסטן, גרמניה ומוסקבה. בנוסף, יוזמנו בכירים בעשייה הציבורית ובמשק של מדינת ישראל שיבואו לחלוק כבוד והערכה לעדה הבוכרית ולעשייה הרבה של הקונגרס.

סמנכ"ל הקונגרס ר' יוסי ניאזוב משתף את 'מנורה' בהכנות לאירוע: "צוותים שלמים של אנשי מקצוע ומפיקים מכל התחומים יושבים שעות רבות בשבועות האחרונים על מנת להכין ולבנות את האירוע המכובד והמשמעותי ביותר תוך הבנה שאנחנו נמצאים בימים היסטוריים לעם היהודי ולמדינת ישראל".

נגישות