בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי > קהילה

מוצאים קשר לחיים 

 העיר רמלה אירחה יותר מ-70 צעירים וצעירות מהעדה שבאו לקדם את מסע החיפוש שלהם לזוגיות משמעותית והקמת בית בישראל * האירוע נערך ביוזמת 'קשר לחיים' בנשיאותה של הגב' אולגה לבייב 

קונגרס יהודי בוכרה ממשיך להשקיע בצעירים ובצעירות כחלק מהמדיניות החדשה להגברת מעורבותם של חתך גילאים זה בחיי הקהילה ובקרבה למסורת העדה הבוכרית. במסגרת זו, התקיים בשבוע שעבר ערב מיוחד ומרגש לרווקים ורווקות בני העדה הבוכרית בעיר רמלה. האירוע התקיים בשיתוף בית כנסת 'דרכי ישראל שלום' בשיתוף היו"ר אהרון אבקייב, פעיל הקונגרס בערים רמלה ולוד.

את הערב יזמה מחלקת ההיכרויות בקונגרס 'קשר לחיים' בנשיאותה של הגב' אולגה לבייב ובניהולה של השדכנית הבוכרית המיתולוגית הגב' אנג'לה קורייב. הערב כינס לתוכו מעל שבעים צעירים וצעירות הנמצאים בשלב חיפוש הזוגיות בחייהם. שלב שבעידן הנוכחי הופך למאתגר וקשה יותר ויותר עבור אלו הרוצים להקים בית בישראל. 

במרכז הערב, שמעו הצעירות והצעירים הרצאה מאלפת מפיו של הרב יעקב ישועה, שריתק את הנוכחים כשפרש לפניהם את משנתו בעולם ההיכרויות. עיקר דבריו נסובו סביב הרצון הכן והאמיתי להיכרות עם בן המין השני ועל העבודה הנדרשת על מנת לא לפסול את הפרטנר בצורה מהירה ולנסות להתגמש על מנת להעמיק את ההיכרות כדי למצוא חיבור אמיתי. כמו כן מר יהושע המתמחה בגרפולוגיה, הסביר את עקרונות השיטה בהקשר של מציאת זוגיות ואף הדגים לנוכחים את ההתאמה האפשרית בין בני זוג לפי התאמת כתב היד.

את הנוכחים קידמו שולחנות ערוכים בכל טוב ממיטב המאכלים והשתיה. למרות שהערב התקיים בעיר רמלה, הגיעו אליו פנויים ופנויות מערים נוספות כגון בת ים, אור יהודה, תל אביב, חולון ואפילו קריית גת ובית שמש הרחוקות. עדות לפופולאריות המתגברת של ערבי ההכרויות של הקונגרס באמצעות 'קשר לחיים'. חברת הנשיאות הגב' ברכה סעידוב שנכחה בערב ההיכרויות, הבטיחה לנוכחים והנוכחות כי כל כלה שתזכה להינשא בעקבות הפעילות של קשר לחיים, תקבל ממנה שמלת כלה יוקרתית ומיוחדת ליום הגדול בחייה.

לקראת סוף הערב, נרשמו מספר זוגות שהחליפו פרטי קשר בהתרגשות וחלקם יצאו לדייטים מוצלחים במהלך השבוע החולף. מ'קשר לחיים' נמסר כי ערבים כאלו יימשכו במהלך השבועות והחודשים הקרובים במטרה לסייע למאות הרווקים והרווקות בעדה להתקדם לקראת קשר אמיתי ומשמעותי, לקראת הקמת בית יהודי שמח ופורח.

נגישות