בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי > קהילה

קונגרס יהודי בוכרה מחבקים את המשפחות

ערב תמיכה מיוחד נערך בבית הקונגרס לתמיכה במשפחת חברת נשיאות הקונגרס הגב' ורדה ובעלה ברוך בן ברוך שנכדם עידן אלכסנדר מוחזק בשבי החמאס, רבני העדה התפללו למען החייל שעלה לישראל והתנדב לשירות בחטיבת גולני וערכו לכבודו ברכת כהנים... סבתו שיתפה את הקהל באישיותו המיוחדת...

במסגרת המאמצים הרבים של הקונגרס לתמיכה במשפחות החטופים, ההרוגים והפצועים, בסוף השבוע שעבר נערך בבית הקונגרס בתל אביב ערב מיוחד לתמיכה וחיזוק בבני משפחתה של חברת נשיאות הקונגרס הגב' ורדה ובעלה ברוך בן ברוך שיחי', שנכדם האהוב החייל עידן אלכסנדר, נחטף ממוצב באזור כיסופים בבוקר השבת השחורה ומוחזק בימים אלו בשבי חמאס בעזה. האירוע התקיים ביוזמתה של הגב' שרית מיתר, ידידת משפחת בן ברוך. 

עשרות מנהיגי העדה, לצד רבני העדה התכנסו בבית הקונגרס לתפילה וחיזוק לזכותו של עידן. היה זה ערב של מפגן תמיכה במשפחת בן ברוך המלווה את הקונגרס מיום הקמתו ומהווה ציר משמעותי בעדה הבוכרית העולמית. ראשונת הדוברים היתה הגב' ורדה בן ברוך שלפני שהחלה לדבר, הדליקה נרות לזכות רבי שמעון בר יוחאי ורבי מאיר בעל הנס. לאחר מכן, עלתה וסיפרה על נכדה האהוב שעשה את כל הדרך מארצות הברית, שם נולד וגדל אל ישראל ואל צבא ההגנה לישראל שם התנדב לשרת בשירות קרבי בחטיבת גולני. 

לאחר מכן, דיבר אב"ד העדה הבוכרית וראב"ד תל אביב – יפו הגאון זבדיה כהן שליט"א שגם עשה פדיון נפש עבור עידן בן יעל. לאחריו עלה לדבר אב"ד פתח תקווה ורבה הראשי של העדה הבוכרית העולמית הגאון בן ציון הכהן רבין שליט"א שחיזק את הקהל ואת משפחת בן ברוך ואף ערך יחד עם הכהנים שבקהל ברכת כהנים לשחרורו המהיר של עידן מהשבי. אחריו דיבר גם נשיא איגוד הרבנים ואב"ד העדה בארה"ב וקנדה הגאון שלמה רבין שליט"א. מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי שיתף את הקהל בעשייה המאומצת של הקונגרס בתקופת הלחימה למען המשפחות מהעדה הבוכרית המתמודדות עם הכאב והשכול בעקבות האירועים המצערים. הגב' איריס יליזרוב דיברה גם היא על ליבה של ידידתה ורדה בן ברוך וחיזקה אותה בשם כולם (ראה מסגרת). הרב בנימין אמינוב שליט"א ידיד המשפחה ואחיו הרב אלי אמינוב נשאו דברי חיזוק (ראו מסגרת). לקראת סיום הערב, דודו של עידן, שר את השיר האהוב על המשפחה ועל עידן 'שיר למעלות אשא עיני אל ההרים' וריגש מאוד את הקהל. את הערב הנחה בטוב טעם הרב יצחק שמלוב מזכ"ל איגוד הרבנים.

לאחר סיומו של הערב המחזק והמרומם, משפחת בן ברוך הודתה עמוקות לגב' שרית מיתר על הערב של קורת הרוח בימים העצובים והאפורים שהם חווים מאז נחטף עידן לשבי החמאס. 

עכשיו מתחוללת ישועה

אשת יו"ר חבר הנאמנים הגב' איריס יליזרוב: 

"ורדה וכל המשפחה היקרה! אנחנו וכל עם ישראל יחד איתכם בכאבכם בתפילה וציפייה בקרוב ממש לישועה ולהחזרתם. א-ל אדון על כל המעשים, ה׳ אוהב את הביחד, אנחנו רואים עכשיו את עם ישראל בתפארתו. אין אדם אחד שלא תורם. אם זה בעשייה, בנתינה, בתפילה, אצלינו בשיעור כל אישה לקחה שבוי אחד לתפילה ואני לקחתי את עידן אלכסנדר. למחשבה יש תוקף גדול. זה ממש לעשות עבודה רוחנית ולהגיד ולהרגיש: "אני מאמינה באמונה שלימה שממש ברגע זה מתחוללת ישועה עבור עידן בן אלכסנדר".

יחד עם כל החטופים, מאוצר מתנת חינם ממידת הרחמים, ברוב טובך ואהבתך אותנו, אתה ממתיק את כל הדינים ואתה שולח לכל החטופים כח ותקווה, בריאות, אמונה, שמירה והגנה. אנחנו רואים אותם חוזרים בריאים ושלמים. שנזכה לשמוח איתכם יחד. מאחלת לכם חוסן, עוז וגבורה לעבור את זה, תשמרו על עצמכם ובקרוב ממש כולם יהיו יחד איתנו עטופים באהבה".

אחדות ואמונה 

מתוך דבריו של הרב אלי אמינוב מתל אביב 

זכיתי להיות עם עידן בחג הסוכות האחרון. גיליתי בחור שהוא מלח הארץ, למרות שלא גדל כאן. מאז, בכל פעם שאני רואה את התמונה שלו ברחוב או בכל מקום אחר, הוא מזכיר לי את חג הסוכות. סוכות הוא זמן של שמחה ואין ספק שהאמונה תוליך אותנו לחזור ולשמוח כמו המצווה המיוחדת של שמחת חג הסוכות. אנחנו עומדים בתקופה קשה ולא קלה מהמראות, הסיפורים והזוועות שחווינו כולנו. צריך הרבה כוח בתור יחיד ובתור כלל לעבור את התקופה הזו. יש שני נקודות שכדאי לעמוד עליהם בהקשר הזה. הראשונה היא איך להתמודד והשניה היא איך להיחלץ. כשהגעתי לכאן הערב ונוכחתי לראות את הנכונות של כולם כאן לעזור ולסייע, עלתה לי שאלה: ישנו פסוק ידוע "ואהבת לרעך כמוך" ורבי עקיבא אומר "זה כלל גדול בתורה". למה דווקא על זה התעכב רבי עקיבא ואמר שזהו כלל גדול בתורה? אנחנו מבינים שלהיות ביחד זה אומר להיות אחד בשביל השני, אבל נראה לי שבתקופה הזו למדתי שזה לא מספיק. כי רבי עקיבא אומר שיש מצווה אחת שצריך שני יהודים יחד כדי לקיים אותה, זו מצות אהבת ישראל. שאין פירושה לחיות אחד למען השני אלא אחד עם השני. זה הכוח שלנו לעבור את התקופה הזאת.

ישנו גם הנושא של ההיחלצות מהתקופה הזאת. אחרי שאברהם עשה ברית מילה, הוא ביקש מעבדו אליעזר לחפש אורחים בחוץ. לאחר שהוא חזר בידיים ריקות, קם אברהם בעצמו לחפש אורחים. ראה הקב"ה שהוא כה מתאמץ, ושלח לו את המלאכים בדמות אורחים. כיוון שאברהם האמין בלב שלם באמת שהוא ימצא אורחים, השם זימן לו אותם. האמונה היא זאת שפועלת הכי הרבה בשמיים ומראה לנו את הדרך. אז בכוח הביחד ובכוח האמונה אנחנו נעבור יחד את התקופה הזאת.

נגישות