בס"ד

24.6.2024 | י"ח סיון התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי

מחתנים את הלוחמים 

יוזמה מרגשת של הזמר ליאור נרקיס דואגת לחתן את הלוחמים לבנות זוגם כדת משה וישראל וברוב שמחה, פאר והדר.

ברוח ההתנדבות והאחדות השוררת במדינה בתקופת המלחמה ראינו לא מעט חתונות של זוגות שעל אף המצב הצליחו להתאחד ולעמוד מתחת לחופה. אחת הזוגות שלא האמינו שזה קורה להם, הם עדן סבג ואוהד קדוש, תושבי אופקים. השניים מצאו את עצמם מתחתנים בווילה בסביון, כשהסטנדאפיסט אדיר מילר מנחה את האירוע, והזמרים עדן חסון וליאור נרקיס מכניסים אותם לחופה.

החתונה נערכה ביוזמתו של הזמר ותושב סביון ליאור נרקיס שמאז שהחלה המלחמה, דואג לחתן לוחמים ולוחמות בביתו הפרטי ובבתים של חברים ביישוב. אחד החברים העומדים מאחורי הקלעים של היוזמה, הוא יו"ר המועצה הדתית בסביון וחבר נשיאות הקונגרס מר אפי יליזרוב.

עדן (28), ואוהד (31), חלמו על חתונה אלגנטית ויוקרתית ותכננו להתחתן בגן אירועים באופקים ב-23 בנובמבר. היא סטודנטית לאדריכלות במכללת סמי שמעון והוא אדריכל מפקח בנייה במועצה אזורית מיתר, והם זוג כבר שנתיים וחצי. בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" וגיוסו של אוהד למילואים בגדוד 906 מרגמות בעזה, הם נאלצו לבטל את החתונה. מבחינתם כבר הייתה חלופה בבית כנסת עם חופה בלבד, אבל אז עדן שמעה על מיזם החתונה של ספיר וליאור נרקיס.

נרקיס הזמין זוגות שרוצים להתחתן למלא טופס דרך האינסטגרם שלו, ועדן החליטה להירשם. אשתו של ליאור, ספיר, יצרה איתה קשר ותוך ארבעה ימים דאגו הנרקיסים לארגן להם את אירוע החלומות בביתו של איש העסקים מבעלי רשת סקופ, רוני אינסאז, בדיוק בתאריך המיועד לחתונה. עדן הצליחה ליצור קשר עם אוהד ועם המפקד שלו, סיפרה להם על המיזם ואוהד נשלח הביתה. "הפלתי על אוהד את הבשורה עם המיזם ולקח לו קצת זמן לעכל את הסיטואציה, כי הוא לא הבין מה קרה עם התוכנית להתחתן בבית הכנסת".

נרקיס דאג להסעה מיוחדת לאירוע עבור החברים שהיו באותו זמן בהפוגה מהלחימה, ובני הזוג התארגנו במלון, נפגשו והגיעו יחד לסביון. השדרה הראשית בכניסה ליישוב התקשטה באותו ערב עם פרחים ודגלים שנשאו ילדים ותושבים מהמקום, ובכניסה לחצר הבית שהפך בין לילה לגן אירועים, נערכה קבלת פנים למוזמנים עם ארוחת שף, בר משקאות ולהקה שקיבלה את האורחים. אחרי הקוקטייל החל טקס החופה שנערך על ידי רב המועצה הדתית של סביון, שמואל ביסטריצקי, יחד עם רב העיר אופקים, הרב אסף וקנין.

40 חברים מהפלוגה הגיעו להשתתף בשמחה. עדן ואוהד נכנסו נרגשים לבית וערכו היכרות עם הזוג רוני ואזיטה, שגם רקדו איתם ואפשרו להם להתארגן ולנוח בחדר השינה הפרטי שלהם. 200 בני משפחה, חברים וכמובן 40 חברים לוחמים מהפלוגה של אוהד חגגו איתם. אינסאז: "אני רואה באירוע זה שליחות. אין מצווה גדולה יותר מלעזור לזוג צעיר שרוצה להקים בית בישראל. זו אבן דרך להמשכיות וזו הכרת תודה קטנה שלנו לאהוד שנלחם בעזה".

עדן מספרת שבני הזוג נרקיס התקשרו כל הזמן לבדוק מה יש ומה חסר כדי שיוכלו להשלים – מזר כלה, איפור ושיער ועד לצלם ולניהול האירוע. "הם דאגו לכל מה שהיה חסר תוך שניות, כאילו הם המלווים האישיים שלנו". עדן מעידה על עצמה ועל בעלה הטרי כאנשים מופנמים שעדיין לא מעכלים את החוויה במלואה. "בחלומות הכי טובים שלי לא הייתי מדמיינת להתחתן בווילה בסביון וגם אוהד יחד איתי באופוריה הזאת. במשך שבוע שלם בזמן שבע הברכות החברים עוד דיברו על החתונה. אני רוצה להודות באופן אישי לליאור ולספיר נרקיס, שהתנהגה איתי כאחת החברות, אישה לאישה, כדי שלא יחסר לי כלום. ליאור יצר קשר עם הצלם שלנו, שי בוזגלו, שמכיר אותנו כזוג מופנם והיה לו חשוב ללוות אותנו כדי שלא נלך לאיבוד באירוע שבו כל המצלמות והזרקור היה מופנה אלינו כזוג אנונימי בחתונה מתוקשרת. הוא מיד החליט שהוא מצלם בהתנדבות".

המעצב אלון חסון, שאחראי על עיצוב החתונות במיזם, מספר שהוא נועד לחבק את החיילים ואת החבר'ה הלוחמים שנלחמים יום וליל. "זה הדבר ראשון העומד בפנינו וכך נבחרים הזוגות היקרים לנו. רצינו לתת להם מענה לכמה שעות של הפוגה מכל המתרחש בגבולות הארץ ולהכניס אותם לחוויה שונה ומרעננת". הסטודיו של חסון עובד עם ספקים ועובדים מענף החתונות, שתרמו פרחים, כלי נוי, ריהוט, בדים, שטיחים, כוח אדם ועוד כדי ליצור חתונה קלאסית "כמו בימים הטובים".

החתונות של המיזם מתקיימות בחצרות של תושבי סביון שתורמים ופותחים את בתיהם. בין היתר התקיימו חתונות בביתם של בני הזוג אפי ורותי יליזרוב, חברי נשיאות הקונגרס שכאמור ידם רב להם בהצלחת המיזם מאחורי הקלעים. הסטודיו דואג להמשיך את הנראות הטבעית של הגינות הקיימות עם שילוב של ריהוט אקלקטי כפינות סלון, שולחנות בר ושולחנות בית קפה. הפרחים תמיד בגוונים רכים של לבן, ירוק ושמנת, כדי לתת את האור והרוגע בימים המטורפים שעוברים על המדינה שלנו. החופה עשירה בבדים לבנים ומעוטרת בפרחי עונה טריים ומשדרת את טוהר הטקס ואת חשיבותו. לאחר מכן החופה הופכת להיות במת אמנים שבראשה עומד ליאור נרקיס, שמגייס גם את חבריו האמנים לבוא ולשמח את החיילים ואת המוזמנים.

נגישות