בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות משני > קהילה

מקדש עמו ישראל 

 אירוע סיום מרגש במיוחד למחזור נוסף של לימודים והסמכה לסידור חופה וקידושין מטעם הרבנות הראשית לישראל שנחתם בהצלחה * מזכ"ל איגוד הרבנים ל'מנורה': "הקורסים של האיגוד פתוחים לכל מבקשי השם וההצלחה מדברת בעד עצמה, מחכים לראותכם איתנו"

בשעה טובה ומוצלחת, נחתם בהצלחה מחזור נוסף של הכשרת בני תורה בוכרים לקורסים והסמכתם על ידי הרבנות הראשית לישראל לעריכת חופה וקידושין. משתתפי המחזור הנוכחי למדו לעומק על היסודות ההלכתיים של עריכת חופה וקידושין על ידי מיטב המרצים ובראשם הרה"ג אברהם קוזמן שליט"א, שפרש את חסותו על ההכשרות השונות שמפעיל הקונגרס דרך איגוד הרבנים. לאחר חודשי הכשרה מעמיקה ואינטנסיבית, נבחנו כל משתתפי המחזור במבחן הרבנות הראשית ועברו אותו בהצלחה. 

לכבוד סיומו המוצלח של המחזור, התכנסה צמרת רבני העדה בראשות הרב הראשי לעדה הבוכרית הגאון בנציון רבין שליט"א, אב"ד העדה הגאון זבדיה כהן שליט"א, לצד הרבנים הרה״ג אברהם יוסף מרא דאתרא דחולון בנו של מור עטרת ראשנו מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל, הרב יוסף חיים דהן – מנהל מחלקת נישואין גבעת שמואל, הרב אביעד עקיבא – מנהל מחלקת נישואין רבנות תל אביב יפו, הרב אלדד מזרחי – יושב ראש מועצה דתית תל אביב יפו, מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי ויו"ר אגודת הידידים חכ"ל אמנון כהן. במהלך האירוע בירכו הרבנים את משתתפי הקורס והדגישו את הצורך הדחוף בהכשרתם של עוד ועוד בני תורה לתחומי הקידושים, המילה, השגחת הכשרות ועוד. מנכ"ל הקונגרס בירך את מקבלי התעודות ושיתף עם הקהל את הצלחתו של המיזם להכשרת רבנים מבני העדה. לבסוף, העניק רבה הראשי של העדה הגאון בנציון רבין שליט"א למסיימי הקורס את התעודות הרשמיות, ואיחל להן בהתרגשות 'בהצלחה רבה'. מסיימי הקורס הנרגשים הודו לקונגרס שאפשר להם להשקיע מזמנם במסלול ההכשרה הנדרש והחשוב הזה, והבטיחו לייצג נאמנה את העדה הבוכרית בעבודת הקודש של עריכת חופה וקידושין. 

מזכ"ל איגוד הרבנים הרב יצחק שמלוב שליט"א מוסר ל'מנורה': "איגוד הרבנים לקח על עצמו להכשיר כמה שיותר בני תורה מהעדה הבוכרית בתחומים כגון חופה וקידושין, מילה, כשרות, שחיטה וכו'. זאת על מנת לאפשר לבני התורה, להמשיך ולעסוק בענייני קדושה ולהיות שלוחים נאמנים של העדה במקומות הללו. הקורסים של האיגוד פתוחים לכל מבקשי השם וההצלחה מדברת בעד עצמה. נשמח מאוד להרחיב את מעגלי ההשתתפות ואנחנו מחכים לראות הרשמה מוגברת במחזורים הקרובים".

נגישות