בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי > קהילה

נפגשים, נהנים ומתחברים

השבוע התאספו צעירים וצעירות בבית הקונגרס לערב חוויתי, מהנה ומעמיק * השחקנית אתי ג'ון הובילה אותם למסע היכרות עם עצמם ועם הכלים העומדים לרשותם במסע לזוגיות 

ביום שני האחרון נפגשו מעל שלושים צעירים וצעירות בני העדה מאזור המרכז לערב של כיף ואינטראקציה משותפת, לצד התבוננות עמוקה בעצמם ובתהליך שהם עוברים בדרך להקמת בית בישראל. המפגש נערך כחלק ממיזם 'קשר לחיים' שמפעיל הקונגרס בראשותה של הגב' אולגה לבייב שאף לקחה חלק באירוע. בערב השתתף גם האמן שמעון פולטוב וחברת הנשיאות הגב' ברכה סעידוב. הצעירים והצעירות ישבו יחד, שוחחו, צחקו והגיעו לתובנות עמוקות בעזרתה של השחקנית אתי ג'ון שליוותה את הערב הזה.

"בתחילה, חילקתי לכל משתתף ומשתתפת מראה קטנה. מראה בה הוא יוכל להביט על עצמו ולהתבונן בבבואה הנשקפת מהמראה. בדיוק כמו הסיפור היפה מהבעל שם טוב. הרעיון שניסיתי להעביר עם המראות היה שכאשר אני רואה תכונה לא חיובית אצל האחר, או אצל שותף פוטנציאלי, אני בעצם רואה את הפגמים שבתוכי ואותם אני משליך על האחר. כאשר אנחנו רוצים לשנות את השני, אני בעצם רוצה לשנות את עצמי. ועם זה צריך לעבוד ולתקן את עצמנו דרך המפגש עם האחר. לאחר מכן חילקתי לכל אחד מהצעירים והצעירות משפטים מתורתו של רבי נחמן מברסלב. כל אחד מהנוכחים הקריא בקול את המשפט שקיבל ושיתף את כל מי שהיה בחדר במחשבות שלו ובמפגש האישי שלו עם התוכן של המשפט. אמרתי לצעירים ולצעירות שהקב"ה הביא כל אחד מאיתנו לעולם עם סל של כלים, כישורים וכשרונות. אם אנחנו לא משתמשים בהם אנחנו בעצם כמו 'גוזלים' את הכלים הללו שקיבלנו מאת השם על מנת לתקן את עצמנו ואת העולם. הדגשתי להם שכל אחד מהם צריך להיות מחובר לעצמו, להכיר את עצמו ולעשות את מה שהוא אוהב".

"הרעיון היה לגשת למשימת מציאת הזיווג לא מתוך הכורח להתחתן או להקים בית. אלא קודם כל להכיר טוב את עצמנו ואת התכונות שאנחנו אוהבים ולא אוהבים בעצמנו. הכותרת של הערב היתה "להרחיב את גבולות הלב". וזה אכן מה שהיה. אנשים נפתחו מאוד אחד לשניה ושיתפו את הרגשות והמחשבות שלהם וקיבלו אהבה ואמפתיה מכולם". מסכמת אתי. 

בהמשך למפגש הייחודי לצעירים והצעירות, שוחחנו עם סמנכ"ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב שבפיו בשורה לצעירים בני העדה: "כמו שכולם יכולים לראות ולחוש, נושא הצעירים והצעירות של העדה הבוכרית מקבל עדיפות עליונה בתקופה האחרונה. הקונגרס החליט להשקיע מאמצים ומשאבים בקהילת הצעירים ובשמירה על הקשר הקרוב איתם. בעתיד הקרוב נשקיע עוד יותר באוכלוסיית הצעירים והצעירות בני העדה, מכל הגוונים והשכבות. ההבנה היא שהצעירים הם דור העתיד ויש להשקיע בו ככל הניתן על מנת להמשיך ולשמור על האופי הייחודי של העדה והאחדות הנפלאה שלה".

נגישות