בס"ד

24.6.2024 | י"ח סיון התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי > קהילה

סיום שהוא התחלה חדשה

מסיבות סיום מרגשות במיוחד נערכו השבוע לבוגרי כיתות י"ב בבתי הספר של מוסדות 'אור אבנר' בקווינס. בבית הספר לבנות 'אור חנה' נערך טקס הסיום באולם בית הספר שם חגגו הצוות ובני המשפחה ל-44 בוגרות

בימים אלו של תחילת הקיץ, ריח החופש הגדול כבר נישא באוויר. הילדים הלומדים במערכת החינוך כבר נרגשים, ואט אט מתרגלים לעובדה כי אוטוטו הם יתבגרו בעוד שנה ויעלו לכיתה גבוהה יותר. אלו מהם שיסיימו את בית הספר מתרגשים שבעתיים. המעבר לחיים עצמאיים ובוגרים פותח בפני הבוגרים שלל אפשרויות וההישגים שלהם בבית הספר יכולים לעמוד סוף סוף למבחן העולם האמיתי. אם בישראל לאחר סיום בית הספר התיכון, עומדים הבוגרים להיכנס למסלול של שירות צבאי בן כמה שנים, בארצות הברית המצב שונה. הבוגרים יכולים לבחור בחופשיות מה לעשות עם העתיד שלהם ואיך לעצב את חייהם הבוגרים. חלקם יבחרו להמשיך ולהשקיע בלימודים אקדמיים בקולג'ים המפורסמים, וחלקם יבחרו דווקא לפתח חיים מקצועיים בעולם העסקי.

עם גלימות ומצנפות

בשבוע שעבר נחגג טקס הסיום של המחזור הבוגר של בית הספר 'אור חנה'. בית הספר הוא חלק ממוסדות החינוך של הקונגרס בארצות הברית תחת נשיאותו של מר לב לבייב. הטקס נערך בתוך אולם בית הספר והשתתפו בו מאות מבני המשפחה של הבוגרות. בטקס השנה, ציינו את המסלול הארוך והמושקע שעברו 44 הבוגרות, שרובן החלו את המסלול החינוכי שלהם בכיתה א' במוסדות 'אור אבנר' בקווינס ואף זכו לסיים את המסלול מתחילתו ועד סופו. 

התלמידות הנרגשות עטו על עצמן את הגלימה והמצנפת המציינת את הגעתן לקו הסיום של בית הספר. הבנות הנרגשות זכו לשמוע את אנשי הצוות מברכים אותן על הגעתן לשלב חשוב זה. בטקס המרגש נאם גם רבה הראשי של הקהילה הבוכרית בארצות הברית וקנדה הרב בביוב שבירך את התלמידות ועודד אותן להמשיך ולהצטיין הלאה במהלך חייהן הבוגרים. באירוע השתתפו גם מנכ"ל הקונגרס בארה"ב הרב זלמן זבולונוב ומנהל קהילת ה'סנטר' הרב יצחק וולוביק.

מיד עם סיום הטקס, התלמידות אחזו במצנפות שעל ראשן והעיפו אותם באוויר כלפי מעלה, כנהוג בסיום טקסים אלו. עיתון 'מנורה' מברך את הבוגרים והבוגרות, ומאחל להם חיים של המשך הצלחה וברכה בכל מעשה ידיהן.

נגישות