בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות

סמל לגבורה נשית 

השם של רחל מאופקים התפרסם במהירות בכל רחבי המדינה לאחר שבתושיה גדולה הצליחה להציל את עצמה ואת בעלה לאחר שבני עוולה החזיקו בהם כבני ערובה במשך שעות ארוכות. 

רחל אדרי ובעלה דוד מאופקים הצליחו להתמודד בגבורה עם חוליית מחבלים שפרצה לביתם. בראיון ששודר בחדשות השבוע, סיפרה רחל כיצד הצליחה בתחכום וקור רוח למשוך זמן באמצעות הגשת עוגיות וקפה עד שכוחות הימ"מ הצליחו לפרוץ לדירה ולחסל אותם. הסיפור הבלתי יאומן שלה הפך אותה למקור השראה גדול עבור אזרחי ישראל בשעות קשות אלו.

הכוכבת והזמרת הבינלאומית נועה קירל, ניהלה באינסטגרם שיחת לייב עם הכוכבת של הימים האחרונים, רחל אדרי מאופקים, האשה שיחד עם בעלה נשבתה על ידי חמישה מחבלים בביתה באופקים ובעזרת תושייה רבה הציעה להם אוכל ושתייה, וכך משכה את הזמן ואפשרה ללוחמי הימ"מ לפרוץ לביתה ולהציל אותה יחד עם בעלה דוד.

בתחילת השיחה ביקשה קירל מרחל שתספר את הסיפור, אך זו ענתה שקודם כל היא רוצה להעביר מסר לעם ישראל: "קודם כל אני רוצה למסור מסר לעם ישראל שלא יפחדו, יש לנו את הצבא הכי טוב בעולם והשוטרים הכי טובים בעולם. כל מי שרואה חייל או שוטר להצדיע לו – הם הגיבורים שלנו".

"הכנסתי לי לראש שבאו אליי אורחים לבית"

"היו לי 5 רוטווילרים בבית, עם קלצ'ניקובים", סיפרה רחל לנועה קירל. "הכנסתי לי לראש שבאו אליי אורחים לבית. את קולטת? והתחלתי לזרום איתם, לתת להם לאכול ולשתות ואת המחבל הפצוע חבשתי.

"אני מבקשת שהילדים יהיו שמחים, הגדולים והמבוגרים בבקשה מכם לא לפחד, אם עברתי דבר כזה. אני מאחלת לכולם רק שמחה, ונועה תאמיני לי שהנכדות שלי חולות עלייך ועליתי ללייב כי אני מעריצה שלך להעביר מסר לכל עם ישראל להיות חזקים ולא לפחד".

המתכון לעוגיות רחל 

הסיפור הבלתי יאומן של רחל אדרי מאופקים עורר השראה במשה אהובי, הקונדיטור והבעלים של פיס אוף קייק, שבשיתוף פעולה עם רחל החל במרץ לאפות "עוגיות רחל מאופקים" עם הכיתוב "שיהיה מה להציע", אותן הוא חילק היום לשוטרים וחיילים.

"אחרי שראיתי את הראיון עם רחל הגדולה מאופקים התרגשתי. נתנה לכל עם ישראל נקודה של אור. החלטתי באותו רגע לייצר 'עוגיות רחל מאופקים' ולהוסיף על המדבקה 'שיהיה מה להציע'", מספר אהובי.

השבוע פגש אהובי את רחל ולאחר מכן נסע לאופקים כדי לחלק את העוגיות לכוחות הפועלים בשטח. "הבוקר העמסתי את הרכב עם מלאי ונסעתי לפגוש את רחל ודוד, אחר כך הסתובבתי באופקים וחילקתי הכל לחיילים, למד"א, לשוטרים בניידות ולכל מי שראיתי. הם שמחו. חלקם היו עסוקים מדי אז פשוט שמתי להם בניידת".

המפגש שלו עם רחל ודוד היה משמעותי עבורו. "חשוב היה לי לפרגן לרחל ולעודד אותה כי היא עודדה את כולנו. היא אישה מקסימה ומלאת הומור גם ברגעים הקשים שהבית שלה מרוסק", הוא אומר ומוסיף, "רחל מאוד שמחה ופרגנה והייתה מבסוטית עד כמה שהיא יכולה. היא באמת אישה חזקה. ביקרתי גם בבית שלה שמרוסק לגמרי".

תחושת השליחות לדבריו גדולה. "אני מרגיש שעשיתי בוסט למורל של רחל ומשפחה, תושבי אופקים ובכלל. המסר הוא שגם ברגעים שהכל נראה אבוד יש תקווה. לבחור לצפות בעיקר בניסים שהתרחשו לצד הזוועות. לא לתת למורל לרדת. כולנו רואים איך ברגעים הקשים עם ישראל כולו מתגלה בעוצמתו. רחל ודוד ניצלו בזכות האישיות המיוחדת שלה. לב כולנו עם המשפחות השכולות והפצועים הרבים".

נגישות