בס"ד

24.6.2024 | י"ח סיון התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > קהילה

עיר של נתינה 

משלחת קונגרס יהודי בוכרה נפגשה השבוע עם ראש העיר נתניה הגב' מרים פיירברג – איכר על מנת לקדם את שיתוף הפעולה לרווחת הקהילה הבוכרית בעיר * פיירברג- איכר הדגישה את החשיבות והנחיצות לפיתוחה ושגשוגה של הקהילה 

בתחילת השבוע נפגשה משלחת קונגרס יהודי בוכרה עם ראש העיר נתניה, הגב' מרים פיירברג-איכר. הפגישה נערכה לאחר שהגב' פיירברג-איכר הראתה נכונות לקידום שיתוף הפעולה בין עיריית נתניה לבין הקונגרס, לתועלת קהילת יהודי בוכרה הגדולה שחיה בעיר ומהווה חלק מהמרקם המגוון של נתניה. בפתיחת הפגישה, שיתפה ראש העיר בפעולות שהיא והעירייה שהיא עומדת בראשותה עשו בשנים האחרונות למען הקהילה הבוכרית בעיר. בין הדברים מנתה ראש העיר את ההשקעה בשימור התרבות והמורשת, ואת הקשר העמוק והארוך שלה עם משפחות הקהילה הבוכרית בעיר. היא ציינה כי לפני מספר חודשים נחנך רחוב וגן ציבורי על שמו של הרב חיים לודיוב ז"ל, שהיה פעיל בתחום החינוך לילדי העולים הבוכרים. 

ערים תאומות

נציגי הקונגרס הציגו בפני ראש העיר את הפעולות המרכזיות של הקונגרס בישראל ובעולם, ואת הפעילות הממוקדת בעיר נתניה. ראש העיר פיירברג – איכר התרשמה מהיקף הפעילות האדיר וביקשה להשתתף באחד מאירועי הקונגרס הקרובים. 'נתניה היא מיקרוקוסמוס של כל המגוון החברתי הקיים בישראל ואנו רואים חשיבות עליונה לשמר ולפתח את מגוון התרבויות והשכבות החברתיות בעיר' אמרה ראש העיר. במהלך הפגישה, עלתה האפשרות להקים בנתניה מרכז עולמי לתרבות ומורשת העדה הבוכרית. כמו כן, שוחחו הצדדים על קידום מהלך 'ברית ערים תאומות' בין נתניה לאחת הערים הגדולות באוזבקיסטן. 

בפגישה בלשכת ראש העיר פיירברג – איכר, נכחו עו"ד מורדכייב אדי סמנכ"ל קשרי חוץ, יוסי ניאזוב סמנכ"ל הקונגרס, חני אליעזרוב, הרב אהרון מושייב נציג הקהילה בנתניה, עו"ד רונן אברהמוב יד ימינה של ראש העיר שתיאם ודאג לקדם את הפגישה החשובה. 

לפני הפגישה עם ראש העיר, נפגשה משלחת הקונגרס במשרדי המועצה הדתית, עם יו"ר המועצה גב' תרצה גרינפלד במטרה לראות איך מגבירים את קצב הפעילות בנתניה למען התושבים בתחום הרוחני. בפגישה קיבלה המשלחת סקירה על הפעילות התורנית בעיר, ועל תפקוד בתי הכנסת, המקוואות ועוד פעילויות תורניות. כמו כן, בפגישה סוכם כי הרב אהרון מושייב ירכז את הפעילות הרלוונטית ויהיה איש הקשר בין הקונגרס למועצה הדתית.

נגישות