בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חגים > חדשות שלישי

פורים ומצטלמים

מאת: תניא יוסף – יזמית ובעלת סטודיו לצילום

חג הפורים הוא החג הכי צבעוני ופוטוגני מבין החגים. מאז ומתמיד הוא החג המצולם ביותר, חגיגה של צבע, תחפושות, נצנצים באוויר וכתר על כל ראש. כולנו רוצים לתעד את הילדים או את עצמנו בתחפושת, איפור, מסכות מצחיקות או מפחידות. ואם כל זה לא מספיק, גם ברחוב אנשים צוהלים בעדלאידע והחגיגות מאפשרות לנו לייצר תמונות נדירות.

לכבוד בואו של החג אני רוצה להגיש לכם מספר טיפים לצילום ילדים. בין אם אתם צלמים מקצועיים, חובבים או רק הורים גאים, בין אם אתם מצלמים בטלפון או במצלמה מקצועית – ריכזתי לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשדרג את התמונות של הילדים. אני בטוחה שאם תיישמו אותם צפויה לכם הפתעה נעימה בתוצאות.

הנה כמה טיפים פשוטים לצילום מהטלפון הנייד – סמארטפון:

 ניקוי עדשות –

זכוכית העדשה היא אזור המועד לפורענות, ולעיתים קרובות היא מוכתמת בטביעות אצבעות או רסס מים. יש להתגבר על הפיתוי לנגב את העדשה באמצעות קצה החולצה. עדיף להשתמש רק במטלית עדינה.

 רדו לעם – צלמו את הילדים בגובה העיניים – 

כאשר אנחנו מצלמים אובייקט או ילדים מגבוה נוצר עיוות בתמונה מהפרשי הגובה בין העדשה ולרוב הוא לא מחמיא למצולם. מעבר לכך בצילום כזה אנו משדרים התנשאות. ירידה לגובה העיניים של המצולם היא הצעד הראשון שלכם להשגת התמונה המושלמת. 

 משכו את תשומת הלבשימוש בצעצועים – 

החזיקו בהישג יד אביזרים או אלמנטים שיעסיקו את הילד. צעצועים צבעוניים, כסא נדנדה או בלונים רעשניים יעשו את העבודה לחלוטין. במילים אחרות, כל מה שיסיח את דעת הילד מהסיטואציה הזו שהוא נקלע לתוכה. מומלץ להחזיק צעצוע או אביזר שהילד קשור אליו או שאתם יודעים שמושך את תשומת ליבו.

לא בכח – אל תכריחו אותם, תנו לילדים חופש וצלמו אותם תוך כדי – 

אם תנסו ״לדחוק את הילד לפינה״ הוא כנראה "ייסגר" ולא יזרום במשך הצילומים, במקרים מסוימים  הוא עלול גם לבכות. לילדים לא תמיד בא לעשות משהו שההורים רוצים, לפעמים הם פשוט לא בעניין אז צריך לשחרר. פורים חוגגים  3 ימים וסביר להניח שהם יתחפשו יותר מפעם אחת, בטוח תצליחו להגניב איזה תמונה פה או שם בכל מקרה.

תכנון מוקדם 

לפני הצילומים תנו לילד מעט להכיר את המקום, תעזרו לו להרגיש נח. אל תתקיפו אותו עם פלאשים באזור המלחמה. אם אתם מצלמים את הילד שלכם צאו לגינה או לפארק, תנו לילד להכיר ולהריח את הטריטוריה ולהרגיש בה נעים. זה ישחרר את הילד ויאפשר לכם לצלם 4-5 תמונות לפחות.

 לאן אתה רץ? 

לילדים יש נטייה לא להישאר לרגע במקום אחד.  ודאו שמהירות התריס במצלמה לפחות 1/160,  כך תמנעו מצילומים מטושטשים ותמונות מרוחות.

להורים שבינינו שמצלמים את הילדים שלהם, נחסוך תיאורים טכניים מסובכים, אתם צריכים להבין משהו פשוט: בשביל לצלם את הילד ושהוא לא ייצא מטושטש בזמן שהוא רץ משתולל וקופץ צריך המון אור. מקומות כמו, גן שעשועים, פארק, חלון גדול בדירה או כל מקום אחר שחשוף לאור יום הם האופציה הטובה ביותר.

 רקע – 

הרקע הוא נושא רגיש. המון הורים רוצים רקע צבעוני ושמח אך יש לחשוב על מספר שיקולים בבחירת הרקע. כשאנו בוחרים רקע שהוא ״מקושקש״ מדי, לצורך העניין פארק שעשועים או אפילו רקע מצויר, אנו צריכים לקחת בחשבון שאנו מייצרים תחרות. תחרות קשה על תשומת הלב בין הילדון החמוד שלנו לבין הרקע.  לעומת זאת רקע ״רגוע״ יבליט את המצולם והתחפושת. התחפושת צבעונית וכך גם הרקע שבחרנו ובעצם אין מה שמבדיל את הילד מרעשי הרקע במקרה הזה והמצולם הולך לאיבוד. לכן ההמלצה שלנו היא לנסות למצוא רקע צילום ניטרלי, או רקעי צילום חלקים בעלי צבע אחיד, או רקע שכמות הפרטים הוא היא קטנה יחסית כמו: חול וים, דשא ושמיים, קיר בעל צבע אחיד ועוד.

פורים הוא החג השמח ביותר שיש לנו, אז בואו ננסה להעביר את זה לילדים, חשוב שנבין שבסופו של דבר אנו רוצים לגרום לילדים לעבור חוויה נעימה, בכל זאת אנחנו לא רופאי שיניים. אחרי כל מסע הצילומים, אם ישאר לכם עוד כח, אל תשכחו לבלות. פורים שמח!

נגישות