בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > קהילה

צמיחה באשדוד 

הקהילה הבוכרית באשדוד חווה תקופה של צמיחה ושגשוג * הרב שמחה קוליקוב ומשפחתו פועלים ללא לאות למען בני הקהילה בכל ימות השנה * השבוע ציינה הקהילה את יום כ"ד בטבת

קהילת יהודי בוכרה באשדוד חווה בתקופה האחרונה פריחה מוגברת ופעילות מבורכת סביב ימות השבוע ומעגל השנה. עד לפני מספר שנים, הקהילה באשדוד הייתה אמנם גדולה, אך הורגש חוסר בכוח צעיר שינהיג ויוביל את הקהילה אל עבר עתיד פעיל ומעורב יותר. מאז הגיע למקום הרב שמחה קוליקוב, בשליחות חב"ד וקונגרס יהודי בוכרה, נעשתה מהפכה של ממש בעיר. הרב קוליקוב ומשפחתו פועלים ללא לאות יומם ולילה, לטובת כל בני הקהילה הבוכרית בעיר. בית הכנסת רחב הידיים והמשופץ אותו חנכו בקהילה לא מזמן, מהווה את מקום המפגש של כל בני הקהילה, סביב אירועים, שיעורי תורה או תפילות בשבת וחג. 

בחגי ישראל, מארגן הרב קוליקוב אירועים גדולים ומרשימים לבני הקהילה באולמות שונים ברחבי העיר אשדוד, זאת לאור חוסר המקום לקהל הגדול בבית הכנסת הקהילתי. כך, נפגשים בני הקהילה באירועי חנוכה, משתה פורים, ליל הסדר וחגים נוספים, לחגוג את המסורת והמורשת המפוארת. 

דוגמא לפעילות המבורכת ניתן למצוא בשבוע האחרון. כמידי שבוע מתקיים שיעור תורה לצעירי העדה בבית הכנסת של הקהילה. לשיעור מגיעים עשרות מצעירי וצעירות העדה, שם הם מקבלים מנה גדושה של תורה ויהדות. ביום שני ציינו בבית הכנסת את יום כ"ד בטבת, יום פטירתו של רבי שניאור זלמן מלאדי, בעל התניא והשולחן ערוך ומייסד חסידות חב"ד. הרב קוליקוב הסביר למשתתפים והמשתתפות על מהות היום, ועל המתנות הגדולות שהשאיר רבי שניאור זלמן לעם היהודי. 

גורמים בקהילה הבוכרית באשדוד עימם שוחחנו, מביעים את קורת רוחם ואת אמונם המלא ברב קוליקוב ובפעילויות החשובות שהוא מארגן, המאחדות את כל הקהילה ומקרבות אותם למסורת.

נגישות