בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי > קהילה

צעירי וצעירות העדה טיילו והתפללו יחד 

ביוזמת 'קשר לחיים' בנשיאותה של הגב' אולגה לבייב יצאה בשבוע האחרון קבוצה גדולה של צעירים פנויים ופנויות לצפון הארץ * במהלך המסע הם ראו את ארץ ישראל היפה והפורחת, התפללו על קברי צדיקים, יצאו לשיט ועשו צעד נוסף לקראת הקמת בית בישראל 

הימים בין חג הפסח לחג השבועות ידועים כימים מסוגלים לתפילות וברכות. בדיוק בתקופה זו, יצאו כ-50 רווקים ורווקות בני העדה הבוכרית ליום כיף שנתפר במיוחד עבורם בצפון הארץ. כבר בשעה מוקדמת בבוקר, החלו גלגלי האוטובוס העמוס ברווקים ורווקות מהעדה הבוכרית לנוע לכיוון צפון הארץ. לאחר תפילת הדרך והסבר קצר מפי המדריך, הגיעה הקבוצה לכיוון היעד הראשון- 'עמוקה', הלא הוא קברו של רבי יונתן בן עוזיאל, הידוע כמקום תפילה המסוגל לזיווג. בדרך לשם, נהנו המשתתפים מהנופים המדהימים והירוקים של צפון הארץ. כמו כן, באוטובוס הנוסע לכיוון הצפון, שמעו המשתתפים סקירה נרחבת מהנעשה במשרד השידוכים 'קשר לחיים' שמפעיל הקונגרס, בנשיאותה של הגברת אולגה לבייב. בנוסף לכך, נהנו המטיילים מהטיפים המדהימים והעצות המועילות שנתנה השדכנית והנומרולוגית הגב' מירה קייקוב, שלא השאירו ספק בפני הפנויים-פנויות בצורך החשוב להשתדך בצורה הנכונה, ועל הצורך בהגמשת החשיבה לגבי בחירת בן או בת זוג. 

כשהגיע האוטובוס לעמוקה, נרשמה התעלות רוחנית והקבוצה החלה לזרום לתוך מתחם הקבר. כל אחד ואחת בדרכו השתפך בתפילה ותחינה למציאת הזיווג המכוון והנכון משמיים. השדכנית אנג'לה קורייב המליצה בשלב הזה לרווקים ולרווקות להקדים בתפילה את החברים והחברות, ורק אז לבקש על עצמם. היא נסמכה על מאמר חז"ל "כל המתפלל על חברו, הוא נענה תחילה". לאחר התפילה והמנהגים המקובלים במקום, נדדה הקבוצה אל קברו של חוני המעגל, הידוע בסגולותיו לקבלת תפילות ובקשות.

מהגליל העליון, ירד האוטובוס אל עבר העיר טבריה. שם התיישבה הקבוצה לארוחה מושקעת ועשירה במסעדת 'קוזינה', הידועה במטעמיה ובפינוקים שהיא מרעיפה על האורחים שלה. תוך כדי הארוחה, האווירה התרוממה והנוכחים פצחו בשירה שמחה ואדירה לנוכח אורחי המסעדה שהצטרפו גם הם לשמחה ששררה במקום. לסיום המסע, התקבצו הרווקים והרווקות לתפילה אחרונה במתחם הקבר של רבי מאיר בעל הנס בטבריה. 

את הטיול כיבדו בנוכחותם חברי הנשיאות הגב' ברכה סעידוב ומר ניסים בורוכוב שאף צילם את הרגעים החשובים של המסע. בכל מהלך המסע, ניגשו הרווקים והרווקות אחד אחת לנומרולוגית והשדכנית מירה קייקוב, לקבל עצה ותבונה על המהלכים שיסייעו להם להתקדם במציאת השידוך. מירה בדרכה השלווה והרגועה, הדריכה ויעצה להם בסבלנות אין קץ, שכן זה מה שעומד לנגד עיניהם של השדכניות המקצועיות- שכל אחת ואחד ימצא את זיווגו האמיתי והנכון משורש נשמתו. במהלך כל המסע, נזרעו הזרעים לשידוכים הקרובים. זרעים שיצמיחו משפחות יפות לתפארת העדה הבוכרית.

נגישות