ביוזמת ‘קשר לחיים’ בנשיאותה של הגב’ אולגה לבייב יצאה בשבוע החולף קבוצה גדולה של צעירים פנויים ופנויות לצפון הארץ * במהלך המסע הם ראו את ארץ ישראל היפה והפורחת התפללו על קברי צדיקים ועשו צעד נוסף לקראת הקמת בית בישראל

צילום: פוטו נסים

ערב טו’ באב, חג האהבה היהודי. האוטובוס ממתין בבניין פנורמה להגעת החברה’, היעד: טיול פנויים-פנויות לצפון הארץ ולביקור בקברי צדיקים. בשעה 7:30 בדיוק גלגלי האוטובוס העמוס ברווקים ורווקות מהעדה הבוכרית החלו לנוע לכיוון רעננה לאסוף את השדכנית מירה קייקוב. בזה ניתן האות לחלוקת דברי הכיבוד העשיר שהביאה איתה הגב’ קייקוב מתנת הקונגרס לטיול. לאחר תפילת הדרך והסבר קצר מפי המדריך, הגיעה הקבוצה לכיוון היעד הראשון “עמוקה”, הלא הוא קברו של רבי יונתן בן עוזיאל ,הידוע כמקום תפילה המסוגל לזיווג. בדרך לשם, נהנו המשתתפים מהנופים המדהימים והירוקים של צפון הארץ. כמו כן, באוטובוס הנוסע לכיוון הצפון, שמעו המשתתפים סקירה נרחבת מהנעשה במשרד השידוכים “קשר לחיים” שמפעיל הקונגרס, בנשיאותה של הגברת אולגה לבייב. בנוסף לכך, נהנו המטיילים מהטיפים המדהימים והעצות המועילות שנתנה השדכנית והנומרולוגית הגב’ מירה קייקוב, שלא השאירו ספק בפני הפנויים-פנויות בצורך החשוב להשתדך בצורה הנכונה, ועל הצורך בהגמשת החשיבה לגבי בחירת בן או בת זוג.

כשהגיע האוטובוס לעמוקה, נרשמה התעלות רוחנית והקבוצה החלה לזרום לתוך מתחם הקבר. כל אחד ואחת בדרכו השתפך בתפילה ותחינה למציאת הזיווג המכוון והנכון משמיים. השדכנית אנג’לה קורייב המליצה בשלב הזה לווקים והרווקות להקדים בתפילה את החברים והחברות, ורק אז לבקש על עצמם. היא נסמכה על הפסוק ‘כל המתפלל על חברו, נענה תחילה’. לאחר התפילה והמנהגים המקובלים במקום, נדדה הקבוצה אל קברו של חוני המעגל, אחד מהמשתתפים בהלצה שנגוה באמת, חג מסביבו מעגל והכריז כי הוא לא יוצא משם עד אשר יימצא את הזיווג המיוחל, ממארגני הטיול נמסר כי לא ידוע אם קיבל את מבוקשו או שהוא ממשיך לעמוד במעגל בסמוך לקברו של חוני המעגל.

היעד הבא: עיר הקודש צפת. בדרך לשם, קיבלו המשתתפים סקירה היסטורית נרחבת על העיר ועל הנעשה בה מאת המדריך ראובן היקר. הוא סיפר על דמויות ההוד שפעלו והתגוררו בעיר כמו הארי ז”ל, רבי יוסף קארו ועוד. בצפת טיילה הקבוצה בין הסמטאות ואף ירדה אל עבר בית העלמין הישן שם זכו כמה מהגברים לטבול במקווה האר”י הקדוש. מצפת ירד האוטובוס אל עבר העיר טבריה. שם התיישבה הקבוצה לארוחה מושקעת ועשריה במסעדת ‘קוזינה’, הידועה במטעמיה ובפינוקים שהיא מרעיפה על האורחים שלה. תוך כדי הארוחה, האווירה התרוממה והנוכחים פצחו בשירה שמחה ואדירה לנוכח אורחי המסעדה שהצטרפו גם הם לשמחה ששררה במקום. לסיום המסע, התקבצו הרווקים והרווקות לתפילה אחרונה במתחם הקבר של רבי מאיר בעל הנס בבית העלמין הישן של טבריה.

את הטיול כיבדו בנוכחותם חברי הנשיאות הגבר’ ברכה סעידוב ומר ניסים בורוכוב שאף צילפ את הרגעים החשובים של המסע. בכל מהלך המסע, ניגשו הרווקים והרווקות אחד אחת לנומרולוגית והשדכנית מירה קייקוב, לקבל עצה ותבונה על המהלכים שיסייעו להם להתקדם במציאת השידוך. מירה בדרכה השלווה והרגועה הדריכה ויעצה להם בסבלנות אין קץ, שכן זה מה שעומד לנגד עיניהם של השדכניות המקצועיות שכל אחת ואחד ימצא את זיווגו האמיתי והנכון משורש נשמתו. במהלך כל המסע, נזרעו הזרעים לשידוכים הקרובים. זרעים שיצמיחו משפחות יפות לתפארת העדה הבוכרית.

Leave a Reply

Your email address will not be published.