בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות משני > קהילה

קהילת ניו יורק בסולידריות עם ארץ ישראל

הקהילה הבוכרית בניו יורק בראשות הרב ברוך בביוב התגייסה למען משפחות הנרצחים והפצועים בארץ ישראל והרימה קמפיין גיוס מוצלח במיוחד * היוזמה של הרב בביוב שבאירוע הכנסת ספר תורה מיוחד הצליח לרתום את בני הקהילה שתרמו לנפגעי המתקפה בארץ הקודש מעל שישים אלף דולר בערב אחד * "הרגשנו את הזכות הגדולה שלנו כקהילה הבוכרית בניו יורק למען אחינו ואחיותנו בארץ הקודש" 

"על השולחנות היו נרות דלוקים והערב כולו הוקדש להצלחת החיילים, לשחרורם של החטופים ולעילוי נשמת הנרצחים. כל האורחים שהגיעו לערב הזה, התכבדו בכתיבת האותיות לסיומה של תורה"

"שאלו אותי אנשי הקהילה האם יש צורך להשתתף בכתיבת האותיות כל אחד כפי שנדבו ליבו, ואמרתי לכולם שאין צורך לשלם שום דבר אלא הכל נעשה לשם שמיים ואם הם רוצים לתרום כאשר הם כותבים את האותיות, הם מוזמנים לתרום לקמפיין המיוחד שהשקנו לטובת המשפחות בארץ הקודש"

"ביום ראשון בצהריים התקיים אירוע מרגש ומקדש שם שמיים בקהילת הסנטר" אומר הרב ברוך בביוב בשיחת טלפון עם כתב עיתון 'מנורה'. "משפחת ארנבייב תרמו ספר תורה לבית הכנסת הגדול של הקהילה. התורם הוא מנואל ורעייתו יאנה שתרם את הספר לזכותם ולהצלחת המשפחה אברהם גבריאל דניאל, אליאנה ואוולינה, ולעילוי נשמתם של קרובי משפחתו ז"ל. משפחת ארנבייב התלבטה האם לקיים את האירוע או לבטלו, לאחר שהקהילה הבוכרית החליטה להראות סולידריות עם אחיהם בבית ישראל ולבטל את כל סעודות המצווה עם מוזיקה מלבד חתונות, בר מצווה ובריתות. גם את ההקפות השניות ביטלו בקהילה לאור המצב. לאור הדילמה שלו, הוא התייעץ איתי ואמרתי לו שיעשה את האירוע לכבודה של תורה אבל נעשה אירוע צנוע. התורם, מר ארנבייב עשה אירוע יפה ומכובד מאוד אך צנוע. על השולחנות היו נרות דלוקים והערב כולו הוקדש להצלחת החיילים, לשחרורם של החטופים ולעילוי נשמת הנרצחים. כל האורחים שהגיעו לערב הזה, התכבדו בכתיבת האותיות לסיומה של תורה". 

ח"י אלפי שקלים למשפחה 

הרעיון למנף את הכנסת ספר התורה לטובת קהילת ארץ ישראל קרם עור וגידים והרב בביוב ממשיך ומתאר את הערב המרגש: "לאור המצב הקשה בארץ והנפגעים הרבים מבני עדתנו, החלטנו יחד, אני ומנואל היקר, לנצל את האירוע לטובת בני העדה הבוכרית שאיבדו את יקיריהם בימי הלחימה, או שבני משפחתם נחטפו ונפצעו בקרבות הקשים. לצורך כך, פיזרנו בין כל הנוכחים ברקוד מיוחד לעמוד התרומה של הקמפיין שיזמנו יחד עם קונגרס יהודי בוכרה העולמי וחברת צ'ארידי לטובת המשפחות השכולות ומשפחות הפצועים והחטופים. היעד ששמנו לעצמנו הוא לחלק ח"י אלפי שקלים לכל משפחה שכולה ולתת תרומה מכובדת גם למשפחות החטופים או למשפחות שביתם נהרס בהפגזות בשבועות האחרונים. האירוע כולו היה מרגש מאוד ושודר גם בלייב באינטרנט על ידי רשת קייקוב מדיה, כדי שכמה שיותר יוכלו להיחשף לנדיבות הרבה של בני הקהילה ובני משפחת ארנבייב".

"בתחילה, שאלו אותי אנשי הקהילה האם יש צורך להשתתף בכתיבת האותיות כל אחד כפי שנדבו ליבו, ואמרתי לכולם שאין צורך לשלם שום דבר אלא הכל נעשה לשם שמיים ואם הם רוצים לתרום כאשר הם כותבים את האותיות, הם מוזמנים לתרום לקמפיין המיוחד שהשקנו לטובת המשפחות בארץ הקודש. את האות הראשונה כתבתי אני בשם כל הקהילה, והקדשנו אותו להצלחת החיילים העומדים כעת על משמר הארץ ולהחזרתם המהירה של החטופים. לאחר מכן, הוזמנו האורחים אחד אחרי השני לכתוב את האותיות וכל אחד שכתב אות הרים תרומה למען הקמפיין. באותו ערב הצלחנו לאסוף מעל שישים אלף דולר למען אחינו בארץ הקודש. האווירה הייתה מאוד מרגשת עד דמעות. אנשים פשוט פתחו את הלב למען אחינו בית ישראל שבארץ הקודש. זוהי אחדות אמיתית שמופגנת בצורה הטובה והיפה ביותר". 

שמחת תורה מאוחרת 

"אחד מהאורחים באירוע היה מר אבי בן סימון, שהיה קצין בכיר בצבא. גם הוא הגיע לאירוע וכתב אות בספר התורה בשמם של חיילי צה"ל בעבר ובהווה. באירוע הזה, הרגשנו את הזכות הגדולה שלנו כקהילה הבוכרית בניו יורק למען אחינו ואחיותנו בארץ הקודש. כל בני הקהילה ממש חיפשו את ההזדמנות לעשות מעשה ולהירתם למען הקהילה בארץ ישראל. ספר התורה הוכנס בשמחה רבה לבית הכנסת הגדול של ה'סנטר' ונקרא בו במהלך השבת הקרובה. לאחר מכן, נעביר את ספר התורה לקהילה אחרת שזקוקה לספר תורה, עד שתהיה לה ספר תורה בעצמה. כך, לאחר שביום שמחת תורה היינו שרויים כולנו בעצב גדול ולא שמחנו עם התורה כמו שצריך,ף קיימנו בהידור את מצוות השמחה עם התורה באיחור של כמה ימים תוך כדי הפגנת אחדות וסולידריות עם אחינו וטחיותינו בארץ הקודש".

נגישות