בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי > קהילה

קיץ חם 

צילום: פוטו ניסים

ימי חודש אוגוסט הם ימי השיא של חופשת הקיץ, הילדים נמצאים בבית וההורים נאבקים למצוא פתרונות * קונגרס יהודי בוכרה לוקח אחריות מדי שנה על ילדי הקהילה ומארגן קייטנות ופעילויות חווייתיות לימי החופשה * 800 ילדים וילדות השתתפו בקייטנות שהפעיל הקונגרס ב-13 מוקדים ברחבי הארץ * מאות ילדים וילדות משתתפים בימים אלו בקייטנת הקונגרס בניו יורק ובשבוע שעבר הגיעו מעל שמונה מאות ילדים והורים להשתתף ביום כיף חוויתי בסופרלנד ובפארק אתגרים אשדוד בסבסוד הקונגרס * דיווח מצולם מהפעילויות במוקדים השונים

 הקיץ הוא ללא ספק תקופה מאתגרת בשבילנו ההורים. שבועות רבים שהשגרה של הילדים אינה ברורה וההורים נאלצים למלא אותה בדרכים שונות. אין ספק כי הוצאות המשפחה הממוצעת מזנקות בחודש אוגוסט. החופשות, הקניות, האטרקציות ועוד, מכבידים על כלכלתם של בתים רבים בישראל. חודש אוגוסט והחופשה מהלימודים, הוא כאב הראש והכיס השנתי של הורים רבים. שאלת השאלות היא איך גורמים לילדים לעבור את הקיץ בצורה חווייתית, עשירה ומשמעותית ככל הניתן, עם כמה שפחות הוצאות וכמה שפחות ימי חופש מהעבודה. ובכן, הפתרון הזמין של בני העדה הבוכרית הוא פעילויות הקיץ השונות שמארגן הקונגרס עם סניפיו בארץ ובעולם. מיד לאחר תשעה באב, ניתנה יריית הפתיחה לתחילת התוכנית של 13 קייטנות שונות שמפעיל הקונגרס ברחבי הארץ. קריית גת, רמלה, ירושלים, נתניה, בת ים ותל אביב, זוהי רשימה חלקית של הערים בהם מתקיימות קייטנות לילדים וילדות בני העדה. השנה נרשמו לקייטנות למעלה מ-800 ילדים וילדות, מספר מרשים מאוד שמצביע על האמון שמביעים ההורים במסגרות אלו. 

הרב יוסי ארבוב, מנהל פעילות הקיץ מטעם הקונגרס אומר ל'מנורה': "אני חושב שהציבור הבוכרי מצביע ברגליים, כל שנה באים ילדים לקייטנות על מנת להנות ולנצל את הקיץ, אבל לעשות את זה עם ערך מוסף, לאחר מכן הם שבים הביתה ומספרים לאחים או לחברים שלהם שרוצים גם להצטרף וכך המספר גדל מדי שנה". מטעם הנציגים המנהלים את הקייטנות מועברים דיווחים על פעילויות שונות ומגוונות וטיולים חווייתיים שהילדים לא ישכחו כל כך מהר. 

בשבוע שעבר התכנסו כאלף ילדים ילדות והורים מכל רחבי הארץ במתחם הסופרלנד בראשון לציון. "לקחנו השנה יום שהוא יחסית פנוי מבחינת קייטנות אחרות שמגיעות למקום" אומרת הגב' שושנה שמחיוף הפרויקטורית של אירועי הקיץ מטעם הקונגרס. "הילדים מאוד נהנו במקום ורובם הגדול נשאר במתחם הפארק ממש עד לשעת הסגירה. הם הגיעו מכל רחבי הארץ ונפגשו לחוויה משותפת ומעצימה. אני מודה לכל מי שלקח חלק בארגון של היום הזה וכבר יכולה לבשר שאנו שוקדים על עוד ועוד תכניות לימי החופש הקרובים של הילדים. המטרה שלנו היא לתת ראש שקט להורים שיוכלו לעבור את ימי החופש בשלום ובלי חור גדול בכיס". 

בהמשך השבוע, התקבצו מאות מילדי העדה והוריהם ליום כיף מיוחד ומסובסד בפארק אתגרים באשדוד. מאות הילדים הגיעו מקייטנות הקונגרס בכל רחבי הארץ ונפגשו יחד להעברת יום כיף חוויתי בפארק הענק והאטרקטיבי. הילדים עברו בים האטרקציות, הכירו חברים חדשים איתם הם צלחו את האתגרים השונים ונתנו להורים שעות רבות של נחת רוח ושקט. ההורים שהצטרפו ליום הכיף לא יכלו למחוק את החיוך הגדול מפניהם למראה המלבב של ילדיהם מקפצים בין עמדות האטרקציות ונהנים יחד.

נגישות