בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > חדשות שלישי

מיזם קמחא דפסחא

כחמש מאות משפחות קיבלו סיוע ומענקים לכבוד החג במסגרת מיזם ביחד 365 קמחא דפסחא' של קונגרס יהודי בוכרה

לקראת חג הפסח הגיעו השבוע (יום ג') צוות קונגרס יהודי בוכרה לעיר שדרות, במטרה לתמוך באוכלוסייה המקומית ולסייע במגוון דרכים ובעיקר חלוקת כרטיסי מזון דיגיטלי בשווי של עד 2000 ש"ח  על פי גודל המשפחה ובהתאם למימוש הכרטיס עבור קניות החג.

"אנחנו מבינים את חשיבות התמיכה ברגעים כאלה ולכן הגענו במיוחד לשדרות", אמר סמנכ"ל קשרי החוץ בקונגרס, עו"ד אדי מורדכייב. את הפרויקט הוביל מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי, ועשינו כל מאמץ על מנת שכל יהודי בוכרי בשדרות יקבל את חבילת המזון שלו".

ערים אחרות בדרום הארץ, שבהן מתגוררים ריכוזי הקהילה הבוכרית אף הם נרשמו וקיבלו את הסיוע הנדרש. את הרשימות ערכו מר יורי יצחקוב והג' סבטלנה יגודייב, רכזי הקונגרס בדרום הארץ. "עשינו הכל כדי שגם הקהילה הבוכרית בדרום הארץ ירגישו נתמכים ויוכלו לחגוג את חג הפסח בכבוד", הוסיף מרדכייב.

יוזמה זו לא רק סייעה לספק מזון חיוני לשולחן החג, אלא גם סייעה לחזק את הרוח הקהילתית בזמנים קשים אלו והזכירה לנו את הכוח של סולידריות ותמיכה הדדית. בנוסף הודו צוות הקונגרס לרכזים בשדרות אריה דוידוב, שלמה אברמוב, הרב משה חיימוב וסגן מועצת העיר הרצל שאובי, על השתתפותם הישירה והסיוע בארגון חלוקה זו.

בנוסף, שמחו התושבים לקבל את מארז החג, תרומתו של חבר הנשיאות מר אמנון אהרונוב.

נגישות