בס"ד

26.2.2024 | י"ז אדר א' התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות משני

שיא של כל הזמנים בצריכת חשמל 

חברת נגה ניהול מערכת החשמל הודיעה שביום שלישי שעבר בשעה 14:51 נשבר שיא כל הזמנים בצריכת החשמל שעבר לראשונה את רף 15,000 מגוואט. ייצור החשמל מכלל האנרגיות המתחדשות שבר גם הוא שיא כל הזמנים ועמד בשיא על 3,538 מגוואט.

שיא הביקוש הקודם נקבע אתמול, ועמד על 14,961 מגוואט. על פי נתוני המחקר של חברת נגה, מחצית מהביקוש לחשמל נבע משימוש במזגנים. תמהיל הייצור ברגע שבירת השיא התחלק כדלהלן: גז טבעי: 8,767 מגוואט. רזרבה: 3,560 מגוואט. אנרגיית שמש: 2,983 מגוואט. פחם: 2,893 מגוואט. אגירה שאובה: 302. תרמו סולארי: 265 מגוואט. רוח: 86 מגוואט.

גל החום ביולי השנה ארוך מהממוצע והוא עדיין בעיצומו. רק ביום שני נשבר שיא כל הזמנים, וביום שלישי, צריכת החשמל שברה שיא נוסף ועברה לראשונה את רף 15,000 מגוואט. שיא הביקוש עשוי להישבר שוב כבר בימים הקרובים. שר האנרגיה והתשתיות ישראל כ"ץ: "השיא הנוכחי בצריכת חשמל שנקבע בימים החמים ביותר של השנה, מעיד פעם נוספת שמשק האנרגיה שלנו חזק, עומד בביקושים הגבוהים הנובעים מצמיחה של המשק ומגמת החשמול, ושומר על אספקה תקינה. ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות, ששבר גם הוא שיא, מעיד שאנחנו בדרך הנכונה וכמו שאמרתי כבר לא אחת, אנרגיה זה כוח, ובהתאם למדיניות שקבעתי, המשרד בראשותי ימשיך לקדם ייצור מאסיבי באנרגיות מתחדשות. אני מברך את חברת נגה וכלל משק החשמל על ההישג וקורא לכלל הגורמים, מהמגזר הציבורי והפרטי, לשלב ידיים ולטפס לשיאים חדשים בקידום יעדי האנרגיה המתחדשת של מדינת ישראל".

 

נגישות