בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות משני > קהילה

שמחה בוכרית מרקיעה שחקים

חג הסוכות האחרון עמד בסימן שמחה של מצווה * בכל מוקדי הקהילות הבוכריות בישראל ובעולם התקיימו תפילות, סעודות מידי ערב, חגיגות 'שמחת בית השואבה' בהשתתפותם של אלפים רבים מבני העדה אנשים נשים וטף * // דיווח מצולם 

"ושמחת בחגך והיית אך שמח" את הציווי הזה קיימה העדה הבוכרית בחג הסוכות האחרון בהידור רב. בכל רחבי הארץ, זרמו בני ובנות העדה -אנשים, נשים וטף- אל שמחות בית השואבה שהתקיימו מידי ערב מערבי החג בכל ריכוזי העדה הבוכרית ברחבי ישראל. באירועים השמחים לקחו חלק כל גדולי הזמר והמוזיקה הבוכרית, השמות הגדולים ביותר שכבר שנים רבות משמחים ומרקידים את בני העדה נרתמו לשמח את עם ישראל במהלך חג הסוכות. 

מידי ערב, התכנסו מאות אנשים בנקודות החגיגה אשר התפרסמו בעיתון 'מנורה' וברחבי הרשת, מאות מבני המקום ואורחים רבים שאינם בני העדה שהצטרפו גם הם לשמחה הבוכרית חוצת המגזרים. האורחים הרבים זכו למופע מוזיקלי שמח וסוחף שלא השאיר אף אחד אדיש, והרים את כולם על הרגליים. מעבר למוזיקה זכו האורחים לשמוע על מהות החג מאת הרבנים המקומיים, נציגי הקונגרס בכל עיר ועיר. כמו כן, התקיימו מופעי להטוטים באש, ממש כמו בחגיגה המקורית של שמחת שאיבת המים שהתקיימה בחג הסוכות בבית המקדש. גם ראשי הערים השונות הגיעו לברך את בני העדה ולשמוח בשמחת החג המרוממת. 

ברוב המקומות בהם חגגו את שמחת בית השואבה, התקיימה תוכנית מיוחדת לילדים ולילדות שבאו להשתתף בשמחת החג. במהלך האירועים התקיימו הגרלות על פרסים יקרי ערך לשמחתם הרבה של הילדים הזוכים המאושרים.

בשנה זו נעשה מאמץ כביר בקונגרס, דרך הנציגים המשרתים בקודש בריכוזי העדה, על מנת להבטיח את הצלחת פרוייקט השמחה העצום הזה. בשיתוף פעולה מבורך בין הקונגרס לפרנסי הקהילות המקומיות ונציגי הרשויות העירוניות השונות, הוכתר מבצע שמחה סוכות תשפ"ד בהצלחה רבה. האירועים השנה התקיימו הן לקהל גדול המונה מאות רבות של אנשים, והן בבתי כנסת וקהילות הנחשבות ל'קטנות' מבחינת מספר האנשים. מה שהביא את מספר האנשים שהשתתפו באירועים לאלפים רבים.

מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי אומר ל'מנורה': "השנה החלטנו לקיים אירועים גדולים אשר הכילו מאות רבות של אנשים, לצד אירועים של קהילות קטנות יותר. כל קהילה היא עולם ומלואו וכל בית כנסת הוא מקור לגאווה. רצינו וקיווינו שלא יישאר יהודי בוכרי אחד ברחבי ישראל שלא תהיה לו שמחת בית שואבה מונגשת ומתאימה ללכת אליה. לכן, גיוונו את האמנים ואת מקומות החגיגה כמה שיותר על מנת לפתוח את האפשרות לשמחת החג לכל בני ובנות העדה ללא יוצא מן הכלל".

נגישות