בס"ד

26.2.2024 | י"ז אדר א' התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי > קהילה

שמחה נשית מתפרצת

 אירוע הדלקת נר חנוכה בבית הקונגרס לנשות העדה עלה על כל הציפיות והביא מאות נשים מכל רחבי הארץ לחגוג יחד את שמחת החג ואת הפצת האור והשמחה בלבבות * דיווח מצולם 

צילום: פוטו ניסים

אירוע הדלקת נרות חנוכה עוצמתי התקיים בליל נר שני של חג החנוכה בבית הקונגרס בתל אביב, למעלה משלוש מאות נשים, מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים הציפו וגדשו את אולם האירועים בבית הקונגרס וחוו יחדיו ערב הדלקת נר שני, בלתי נשכח. "כמות הנשים שהגיעו לאירוע הפתיעה אותנו והיינו צריכים להתארגן מחדש תוך כדי תנועה" אומרת שושנה שמחיוף מפיקת האירוע מטעם הקונגרס. "עם תחילת האירוע, השתדלנו להוסיף עוד ועוד כסאות וכיבוד כדי שלכל אישה שהגיעה תהיה חוויה נעימה ומחבקת. הגיעו הרבה נשים שזו להן הפעם הראשונה שנחשפו לקונגרס ולפעילות שלו. אני לא יודעת בדיוק איך להסביר את זה, אבל יכולתי לראות מגוון מעט שונה מאירועי הנשים הרגילים של הקונגרס, שם בדרך כלל מגיעות הנשים השייכות למועדוני הנשים. כאן הגיעו נשים מכל הגילאים וממגוון חברתי שונה ורחב וזה ממש הרחיב לי ולכל הצוות את הלב". 

בשיאו של הערב, הדליק סמנכ"ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב את החנוכיה הגדולה ובירך יחד עם כל הנשים את ברכות הדלקת הנר ושירת 'על הניסים'. לדברי המארגנים, מאז התקופה שלפני ימי מגפת הקורונה, לא התמלא כך אולם האירועים במספר גדול כל כך של נשים. למרות מאמצי המארגנים להושיב את כל הנשים, גם הכיסאות הרבים שהוצאו ממחסן הקונגרס לא הספיקו ונשארו כמה עשרות נשים צעירות שנאלצו לעמוד במהלך האירוע. זו גם הפעם הראשונה שהופיע הרקדן הבינלאומי דניאל בנימינוב מול נשות העדה. כמו כן הופיעו באירוע אתי ג'ון, בלה פולטוב, ריטה יוסופוב והזמרת אנג'ליקה. קהל הנשים כל כך התרגש מהמוזיקה והריקודים, שהן לא נתנו בשום אופן לאמנים להפסיק מלהופיע בפניהן ולשמח אותן בחג האורים. 

את האירוע כיבדו בנוכחותן, הגב' אולגה לבייב, אורחת מיוחדת מארה"ב- הגב' דורה סופיוב, תמרה אלעזרוב, חברת הנשיאות נלה מוישחוב, זיווה בורוכוב ואורנה דוידוב עליזה אריה. את האירוע צילם חבר הנשיאות ניסים בורוכוב.

נגישות