בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות ראשי

תזכו לשנים רבות

צילום: פוטו ניסים 

בערב ראש השנה התכנסו בבית הקונגרס רבני ומכובדי העדה הבוכרית להרמת כוסית חגיגית במיוחד בהשתתפותו נשיא הקונגרס מר לב לבייב שסקר את אירועי השנה האחרונה והבטיח עשייה נרחבת לשנה הקרובה 

בערב ראש השנה תשפ"ד התכנסה צמרת העדה הבוכרית בישראל, חברי נשיאות קונגרס יהודי בוכרה העולמי, לערב הרמת כוסית לשנה החדשה בבית הקונגרס בתל אביב. אורח הכבוד שהגיע להשתתף באירוע היה נשיא הקונגרס מר לב לבייב שעמד בראש חברי הנשיאות וניהל את הרמת הכוסית. חברי הנשיאות התיישבו מסביב לשולחנות ערוכים כיד המלך במאכלים הבוכרים האהובים, וזכו לערב של קורת רוח מתחילתו ועד סופו. 

את הרמת הכוסית פתח בדבר מלכות, אב בית הדין לעדה הבוכרית, הגאון זבדיה כהן שליט"א. הרב כהן בירך מקרב הלב את נשיא הקונגרס מר לבייב ודיבר על מעלת העשייה הרבה והמאומצת של נשיא הקונגרס למען העדה בכל יום ובכל שעה. גם הגאון שלמה רבין שליט"א נשיא איגוד הרבנים בירך את נשיא הקונגרס ושיתף את ההצלחה הגדולה של היוזמות התורניות שנעשות בעדה בתקופה האחרונה, בעידודו ותמיכתו של מר לבייב. כמו כן, בירכו את נשיא הקונגרס ואת המפעל הגדול שהקים למען העדה הבוכרית, חברי נשיאות הקונגרס שלקחו חלק פעיל באירוע. 

לאחר מכן, סקר מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי בפני חברי הנשיאות את הפעילות הענפה של הקונגרס במהלך השנה העברית החולפת. חברי הנשיאות רוו נחת מהזרועות הרבות והארוכות של מפעלות החסד, החינוך, המורשת, התרבות והתורה האדיר שמחזיק תחתיו הקונגרס. פעילות הרווחה הבלתי פוסקת מסביב לשעון ובכל ימות השנה, מחלקת השידוכים והזוגיות, מחלקת האירועים והתרבות, מחלקת התקשורת וההוצאה לאור, מחלקת איגוד הרבנים, מחלקת בתי חב"ד ועוד. חברי הנשיאות קיבלו גם דו"ח מסכם מפורט של השקעות הקונגרס בקהילה הבוכרית בישראל ובעולם. לאחר מכן, דיבר בפני חברי הנשיאות נשיא הקונגרס מר לב לבייב. הוא המשיך ותיאר בפני חברי הנשיאות את הפעילות בשנה האחרונה מזווית עינו, ואף סקר בפניהם את התכניות לפעילות בשנה העברית הבאה עלינו לטובה. מר לבייב בירך כל אחד ואחת מחברי הנשיאות על התמיכה והסיוע שהם מעניקים לעדה הבוכרית ועל הזכות הגדולה שיש להם להיות חלק ממפעלות הקונגרס למען העדה. הוא קרא להם להמשיך ולתרום למען שגשוגה של העדה ולהגביר את המעורבות שלהם אף יותר.

נגישות