בס"ד

24.6.2024 | י"ח סיון התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות

תלמידות בי"ס אורות "שמות לב"

כחלק מהחינוך לערך השליחות, תלמידות כיתות ג'-ו' לוקחות על עצמן תפקידים לחיזוק הקשרים החברתיים בזמן ההפסקה.

תלמידות הלומדות בבי"ס 'אורות' בנות בכיתות ג'-ו' עוטות על עצמן אפודים עם הכיתוב "שמות לב" ו"משכינות שלום", ובכל הפסקה הן מסתובבות כדי לזהות ילדות שנמצאות לבדן כדי לסייע להן להשתלב במשחקים עם חברות וכן מסייעות לפתור קונפליקטים בין בנות. "שמות לב" מזהות ילדות בודדות בהפסקה ומסייעות להן להשתלב במשחק עם חברות, ו"משכינות שלום" מזהות קונפליקטים בהפסקה ומסייעות לתלמידות לפתור אותן.

בבית הספר בנשיאותו של נשיא הקונגרס מר לב לבייב ובניהולה של הגב' דבורי מלוב, נהוגה תוכנית חינוכית ששמה דגש רב על ערך השליחות, לפיו- כל אדם נולד עם כוחות ייחודיים שניתנו במטרה לשאת תפקיד המאיר ומיטיב עם העולם. במסגרת התוכנית מחנכים את התלמידות לתפקידי שליחות שונים בהם הן לוקחות על עצמן תפקידי "שליחות אישית" שעיקרה התנדבות קבועה המותאמת לחוזקות שלהן. התלמידות בחרו את התפקיד, ובמהלך השנה מקבלות כלים בשיתוף יועצת בית הספר למילוי מיטבי של התפקיד.

במקביל, בית הספר שם דגש על אקלים וחיזוק מיומנויות חברתיות. במסגרת זו ננקטות פעולות רבות כגון מעגלי שיח, פעילויות רב גילאיות לחיזוק שיתופי פעולה ועוד. תפקידי שליחות אישית נספים בבית הספר: חונכות בצהרון, הפסקת תהילים, הפסקת סיפור חסידי, נאמנות ספרייה, נאמנות מחשבים, אריזה וחלוקת נרות שבת ועוד.

נגישות