בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

בית חב"ד קריית שלום רחוב ישראל גורי 34

מגילת ייסוד

לקראת חג הפסח של שנת תשנ"ה (1665) פנה הרב זלמן סטמבלר ידידו של לב לבייב, אל הרב חנניה לויוב, אז תלמיד בישיבת חב"ד בכפר חב"ד, והציע לו תפקיד כשליח חב"ד לשכונת קרית שלום "כולם שם בוכרים"! הוא אמר, הפעילות הראשונה של הרב חנניה הייתה קייטנה אותה ניהלה הגב' אילנית, ובהמשך החל הרב חנניה לקיים את כל הפעילות בבית חב"ד קריית שלום המנוהלת מהמשרד ובית הכנסת שברחוב ישראל גורי, במרכז המסחרי של קריית שלום.

קורונה

מאז הסגרים, בידודי והנחיות הקורונה, החלה פעילות בית חב"ד להתרחב פיזית, הוקמה סככה בצמוד למתחם בית חב"ד, ומאז גדל שטח התפילות ובית הכנסת ביותר מפי שלוש, מה שהחל כאילוצי קורונה, גרם להתרחבות שטח הפעילות ומתחם התפילות למדרכה ולסככה הסמוכים ועד למגרש החנייה.

וביום השבת

תפילות השבת מתקיימות בדרך כלל בסגנון חב"די ובשילוב נעימות פיוטים בוכריים ומזרחיים, "על 'עזרת אבותינו' במנגינה הבוכרית, אנחנו לא מוותרים", כמו גם מגילת אסתר.
לפני תפילת שחרית של שבת מתקיים שיעור חסידות קצר, לאחר התפילה התוועדות 'קידוש', הנתרמת מידי שבוע ע"י אחד ממשתתפי הפעילות, ומאורגנת ע"י מר דוד חיימוב המגיע מדי שבת מהעיר חולון על מנת לארגן את התוועדות השבת.

עזרת נשים

בשבת לאחר הקידוש לכל בני הקהילה, ממשיכה הרבנית אילנית במסירת שיעור – קריאת תהילים, פרשת שבוע, פרקי אבות, חסידות והלכה, לנשים מרחבי השכונה, שבמקום מנוחת צהרי השבת משתתפות בשיעור תורה עד השעה 14:00.
בימי שלישי שיעור 'חכמת נשים' – לימוד חסידות וטהרת המשפחה.

מועדון הילדים

מדי יום חמישי מתקיים מועדון לילדי השכונה, ע"י המדריכות – רבקה לויוב, דבורה לאה לויוב וחיה מושקא ארבוב.
כינוסי ילדים עם מאות משתתפים מתקיימים בחג החנוכה, פורים ול"ג בעומר, שבשנים האחרונות החלו להתקיים באמפי־תיאטרון שבגינה הציבורית השכונתית הסמוכה.

פעילויות ושיעורי תורה

לפני תפילת מנחה בימי חול מארגן הגבאי מר דוד קייקוב שיעור קצר, וכך גם לימוד שממשיך בין מנחה לערבית.
בימי רביעי שיעור הלכה עם הרב טברדוביץ.

יוזמות חשובות

על פי המנהג אותו ייסד הרבי הקודם מחב"ד – הריי"צ, לקרוא מדי שבת מברכים (השבת שלפני ראש חודש) את כל ספר התהילים לפני תפילת שחרית, בבית חב"ד קריית שלום ישנו מנהג לפני שחרית בשבת מברכים לחלק את כל התהילים בין המתפללים ויחד הם מסיימים 'תהילים המחולק', לצד קפה ומאפה.

אסור לפספס

הדלקת החנוכייה המרכזית מדי ערב בחג החנוכה, חלוקת סופגניות והגרלת פרסים ובאחד מימי החג כינוס ילדים ענק.
סבבי קריאת המגילה בחג הפורים, 4 פעמים בליל החג ו־5 פעמים ביום החג.
ביום חג השבועות, לאחר קריאת 'תיקון ליל שבועות' הולכים למנוחה, בעיקר כדי לזכות את כל תושבי השכונה בתפילת החג שמתחילה בשעה 9:45, בשעת קריאת המגילה ועשרת הדיברות רחבת המרכז המסחרי כולו הייתה נראית כמו מעמד הר סיני שהשתתפו בו מאות מתושבי השכונה.

בנימה אישית

בית חב"ד קריית שלום הינו כמו הסלוגן של בתי חב"ד בעולם כולו, 'הכתובת לכל עניין יהודי', כמו גם מכירת ובדיקת תפילין ומזוזות, ספרי קודש ועוד, הכנת תלמידים לבר מצווה.

נגישות