בס"ד

26.2.2024 | י"ז אדר א' התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

בית הכנסת – אוהל יואב ופנינה רחוב יקותיאל אדם 31 – אור יהודה

 מגילת יסוד

בשנת 2003, לאחר שהוקמו על תילם שלושת הקומות של בית הכנסת 'צמח צדק', מיסודו של הרב בוריס יצחקוב, החלו צעירי הקהילה לדרוש לקיים בבית הכנסת מנייני תפילות שיתאימו לאוכלוסייה הצעירה יותר, בתחילה החלו להתקיים מנייני תפילה רק בשבתות, ו-5 שנים לאחר מכן (2008) לקחה הנהלת בית הכנסת חסות גם על כולל האברכים בעיר, ומאז מקיים בית הכנסת הנמצא בקומה השלישית של בית הכנסת כולל אברכים לעשרות אברכים בני העדה הבוכרית, השוקדים על לימודי הוראת רבנות, בהנהגתו של ראש הכולל הרב יוסף יצחק יצחקוב.

 היכל הקודש

לאחר פטירתו של ר' יואב יצחקוב (2011) – אביו של הרב בוריס שיחי', תרמו הוא ואחיו ארון קודש מפואר לבית הכנסת.

 ישיבה קטנה

תחת חסות הנהלת עמותת בית הכנסת הוקמה גם רשת גני ילדים, ובשנה האחרונה החלו לקיים במבנה גם מסגרת לימודים של ישיבה קטנה – גילאי 14-17, תלמידים היושבים והוגים בתורה במסגרת תורנית מלאה.

 משכימי קום

מידי בוקר, עוד לפני תפילת שחרית, בשעה 5 לפנות בוקר מתקיים שיעור מיוחד בדף היומי – שיעור הנמסר ע"י הרב יוסף יצחק יצחקוב.

 המדרשייה

בשעות הערב מתקיימת בקומה השנייה של בית הכנסת פעילות המדרשייה לבנות, שיעורים הנמסרים פעמיים בשבוע ע"י הרב חיים בגייב ורעייתו הרבנית כוכבה. כמו כן בכל ימות השבוע מתקיימת באולם בית הכנסת המדרשייה לבנים, השיעורים נמסרים במקביל לכמה קבוצות, בהלכה, בדף היומי ונושאים נוספים ומשתתפים בהם כ-40 תלמידים. 

וביום השבת

7:30 – קודם לתפילת שחרית שיעור בפרקי אבות. 

16:00 – דף היומי.

17:00 – הלכה.

וכך גם במהלך סעודה שלישית.

נוסח התפילה

ספרדי ירושלמי בדרך כלל, "אבל לא מוותרים על נעימת שחרית של שבת 'נשמת כל חי', 'הכל יודוך והכל ישבחוך', 'עזרת אבותינו' וכדו', שלא ישכחו את המסורת הבוכרית". 

 אבות ובנים

כ-150 הורים וילדים, כאשר האמהות והבנות מתיישבות בצד אחד של בית הכנסת ובצד המקביל האבות והבנים, יחד לומדים מהנושאים הנבחרים, ומוענקים להם פרסים רבים, הגרלות ומיני מתיקה. 

אסור לפספס

החגיגה הגדולה של הקפות שניות ברחבת בית הכנסת.

 החיבור החב"די

יחד עם הרב פרידמן, שליח חב"ד באור יהודה, מקיימת הנהלת בית הכנסת את תהלוכת ל"ג בעומר בליווי תזמורת בוכרית, כמו גם אירועי חנוכה ופורים למאות ילדים בשיתוף קונגרס יהודי בוכרה.

אוזן קשבת

"זכינו ואולם בית הכנסת שוקק פעילות במהלך כל שעות היום, ומלבד השיעורים הכלליים, כל תושבי אור יהודה יודעים כי בבית הכנסת יש להם עם מי להתייעץ בכל התחומים ובאופן פרטי בייעוץ מקצועי, כגון: שלום בית, זוגיות, חינוך ילדים, התנהלות פיננסית ועוד.

נגישות