בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

בית הכנסת 'שערי אריאל' רחוב חזון עובדיה 12 רמלה

קהילה על הדרך

 המייסדים

בשנת תשס"ח (2008), ביוזמתם של הרב זבולון רבייב ומר ניסים פנחסוב – סגן ראש העיר קריית מלאכי, יחד עם הרב אריאל מלייב הוקם בית הכנסת 'שערי אריאל', בו משמש הרב מלייב כרב בית הכנסת. בית הכנסת המשמש לכמה עשרות משפחות בני הקהילה הבוכרית ברמלה, מהווה כגרעין קהילתי למעין משפחה גדולה של כל מתפללי בית הכנסת, המגובשות יחד ופועלות יחדיו.

 מגילת יסוד

המבקר בבית הכנסת לא יחשוב שמדובר במבנה המקלט השכונתי, שכן הרב המשמש גם בתפקיד אדמיניסטרטיבי עיצב את בית הכנסת בצורה מעוררת השראה, במשחקים של גבס ותאורה, בתוספת דגם של בית המקדש ומנורת הזהב בלובי הכניסה, מיני מוזיאון תרבות המכיל מוצגים ופריטים בוכריים, בכיתובי הסבר הנפרשים בפני כל מבקר ונותנים השראה יוקרתית מיוחדת למתפללי בית הכנסת.

 חזון 

הרב אריאל, בוגר ישיבת 'שערי ציון' בבני ברק, שלאחר נישואיו ושנות הכשרה בכולל אברכים, ומתוך לימודיו וניסיונו רב השנים הוא עורך חופות, יועץ נישואין, מדריך חתנים, מוהל, שוחט, סופר סת"ם ומגיה, מעביר אזכרות בחן, ומתוך כך רואה בחשיבות עליונה להדריך את בני קהילתו ושומעי לקחו לדרך ארץ ויחסי אנוש נכונים, שהם המפתח לחיי אדם, לנהוג באהבת ישראל ולשמוח בשמחתו של כל יהודי. 

 פעילויות ושיעורי תורה

שיעורי תורה מועברים ע"י הרב זבולון רבייב נשיא הקהילה. שיעור נוסף בנושא הבית היהודי מועבר מידי שבוע ע"י הרב משיח קמרי. וכמובן שיעורי תורה ודרשות מאת רב בית הכנסת הרב אריאל מלייב ביניהם שיעור בהלכות שבת המועבר בשפות בוכרית ורוסית.

 חזנות 

שיעור שבועי בחזנות מועבר ע"י החזן הרב אורי מיכאלוב. נעימת התפילות בבית הכנסת היא בנוסח ומנגינה בוכרית וירושלמית.

 מפי עוללים

מידי שבת מתקיימת אמירת תהילים ומשתתפים בו כ-30 ילדים, שלאחר אמירת פרקי התהילים נהנים ומברכים על ארטיק וחטיף.

 עזרת נשים

שיעור שבועי מיוחד ומרתק המועבר ע"י הרבנית אירית קאשי, ומשתתפות בו כ-40 נשים.

רגע בלתי נשכח

אירוע מיוחד בגג בית הכנסת בהושענא רבה, עם אושי-פלוב ועל האש, בהשתתפות ראש העיר מר מיכאל וידל וסגן ראש העיר מר אברהם דז'ורייב.

בנימה אישית

תודה מיוחדת לראש העיר רמלה מר מיכאל וידל על תמיכתו המלאה בפעילות בית הכנסת, וכן למר אברהם דז'ורייב סגן ראש העיר, ולקונגרס יהודי בוכרה על התמיכה רבת השנים.

נגישות